Jak pewnie widzicie, z każdym miesiącem przybywa osób uwiecznionych na mapie. Dzisiaj prezentujemy Wam kolejną porcję piłkarzy, trenerów i działaczy pochowanych w Warszawie, Łodzi i kilku mniejszych miastach w kraju.

Zapraszam do odwiedzania i jednocześnie pomocy przy tworzeniu Mapy Pamięci Lechii Gdańsk.

Przypominam, że prace nad mapą wystartowały w sierpniu 2023 roku i na chwilę obecną udało się dodać informacje o miejscach pochówku 150 zmarłych. Około 40 osób, których groby rozsiane są po kraju (i nie tylko), czeka jeszcze na dodanie.

Dzięki Mapie Pamięci Lechii Gdańsk możecie w łatwy sposób dotrzeć na grób piłkarza, trenera lub działacza związanego w przeszłości z Lechią Gdańsk.

Uzupełnianie mapy rozpoczęliśmy od trójmiejskich cmentarzy. Obecnie dodawane są groby z głębi kraju oraz te rozsiane po całym świecie.

Nadal szukamy osób w takich miastach jak Chorzów, Piekary Śląskie, Katowice, Zabrze i kilku innych, które pomogą zrobić zdjęcia grobów. Co ważne posiadamy dokładne informacje o lokalizacjach, więc z trafieniem nie będzie problemu.

Mapa pomaga odnaleźć poszczególne groby dzięki dodaniu współrzędnych geograficznych wraz z opisem lokalizacji na danym cmentarzu.

Profil każdej osoby wzbogacony jest o zdjęcia grobu, skrócony opis, ale również odnośnik prowadzący do szczegółowych statystyk i krótkiego biogramu na naszej stronie.

 

Każdy może pomóc

Jesteśmy otwarci na Wasze uwagi i sugestie. Projekt rozpoczęliśmy od dodania zmarłych piłkarzy, trenerów pierwszej drużyny i prezesów Klubu. Na pewno pominęliśmy wielu działaczy, trenerów drużyn juniorskich, kierowników drużyn. Jeżeli zatem kogoś brakuje na mapie, dajcie nam znać. Musicie jednak zdać sobie sprawę, że nasza wiedza o osobach związanych z Lechią jest ograniczona. Są przypadki, gdy znamy tylko nazwisko, czasem mamy też imię, ale co z tego skoro nic więcej nie znaleźliśmy.

Dodatkowo część rodzin nie informuje o śmierci swoich bliskich, stąd zdarza się, że przypadkowo trafiamy na takie informacje czasem dopiero po kilku latach.

Zachęcamy również do wsparcia finansowego. Uruchomiliśmy profil na Patronite.pl gdzie każdy chętny może nas wesprzeć i docenić w ten sposób nasze zaangażowanie.

Z góry dziękujemy.

Lechia.netDołącz do nas na Facebooku @LechianetObserwuj nas na X LechianetZdjęcia i filmy na Instagramie

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora