W poniższym artykule będziemy starali się zbierać informacje o wszystkich mszach św. w intencji ofiar oraz poszkodowanych.

Do naszej redakcji cały czas napływają komunikaty telefoniczne i mailowe o kolejnych klubach włączających się w akcję pomocy. Starają się pomagać mali i wielcy. Nie będziemy Was tutaj wymieniać, by nie pominąć kogoś przez pomyłkę.

Kondolencje przesyłają przedstawiciele władz różnych klubów, strony kibicowskie z całej Polski a także organizacje nie związane z życiem kibicowskim.

Dostajemy również wiele wiadomości o trwających akcjach zbiórek krwi w całej Polsce.

W chwili obecnej jednak najważniejsza jest modlitwa i to o nią właśnie prosimy.

W artykule tym postaramy się zbierać informacje o wszelkich mszach św. w intencjach zmarłych i poszkodowanych.

Suwałki

We wtorkowy wieczór została odprawiona Msza Św. w intencji zmarłych i walczących o życie. Msza odbyła się w salezjańskim Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia.

Szczecin

We wtorek 19.03 w szczecińskiej kaplicy szkół salezjańskich na ul. Ku Słońcu, mszę w intencji kibiców poprowadził ks. Leszek, który przewodniczył mszy podczas tegorocznej pielgrzymki kibiców.

Tczew

W środę 20.03 o godzinie 18:30 w Kościele Farnym w Tczewie na Starym Mieście, zostanie odprawiona Msza Święta w intencji ofiar wypadku kibiców Lechii Gdańsk oraz ich rodzin.
Przypominamy, że fani Lechii wracali z dalekiego wyjazdu z Gliwic. Wśród nich podróżowali kibice z Tczewa.

Gdańsk

W czwartek 21.03 o godzinie 20.15, w kościele pw. Bożego Ciała na gdańskiej Morenie (ul. Piecewska 9) odbyła się msza w intencji ofiar i osób poszkodowanych w wtorkowym wypadku. Osoby pragnące pomodlić się w intencji ofiar wypadku jak również za zdrowie poszkodowanych gorąco zachęcamy do czynnego uczestnictwa we mszy świętej organizowanej przez rodzinę i przyjaciół "Rzepa".

Starogard Gdański

W czwartek 21.03 o godz. 18:30 w kościele pw. Św. Wojciecha odbyła się Msza Św. w intencji zmarłych i walczących o zdrowie Biało-Zielonych Braci.

Warszawa

W ramach wsparcia płynącego od kibiców Legii, w czwartek 21.03 o godzinie 19:00 w kościele Św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu 3, odbyła się msza w intencji tragicznie zmarłych i poszkodowanych kibiców Lechii Gdańsk w wypadku koło Mikanowa oraz ich rodzin.

Kalwaria Zebrzydowska

Msza Św. została odprawiona w czwartek 21.03 o godzinie 17.00 w Sanktuarium Pasyjno - Maryjnym (kaplica cudownego obrazu Matki Boskiej Kalwaryjskiej znajdująca się wewnątrz sanktuarium) w Kalwarii Zebrzydowskiej (woj. małopolskie). Mszę święta zamówili Wiślacy z Wadowic, Kalwarii i okolic.

Łagiewniki

W czwartek 21.03 została odprawiona Msza Św. w Łagiewnikach w intencji "o niebo dla zmarłych kibiców Lechii Gdańsk i szybki powrót do zdrowia dla rannych". W tej samej intencji od 24 marca przez miesiąc Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00.

Leszno

W piątek 22.03 o godz. 18:30 w kościele pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Lesznie odbyła się Msza Św. w intencji poszkodowanych kibiców.

Czersk

Msza Św. w intencji zmarłych kibiców Lechii oraz modlitwa o siły dla walczących o zdrowie została odprawiona w PIĄTEK 22.03 o godz. 17.30 w kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Czersku.

Częstochowa

W sobotę 23.03 o godz. 15:30 na Jasnej Górze została odprawiona Msza Św. w intencji zabitych i rannych kibiców Lechii.

Gdańsk

Msza św. w intencji tragicznie zmarłych kibiców Lechii Gdańsk została odprawiona w sobotę 23 marca o godzinie 18:00 w parafia rzymskokatolickiej Św. Judy Tadeusza w Gdańsku ul. Świętokrzyska 47a Gdańsk Łostowice Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Informacje o mszach św, które odbędą się w kolejnych dniach

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora