Okres przedświąteczny to okazja do spotkań w gronie najbliższych. Nie inaczej jest w Biało-Zielonej Rodzinie.

W sobotni wieczór odbyło się spotkanie wigilijne Starej Gwardii. Wielu starszych Lechistów rozsianych jest obecnie po świece, więc okres świąteczny gdy wracają do Polski jest świetną okazją do wspólnego spotkania. Dodatkowo poza czysto towarzyską okolicznością jak co roku Lechiści pokazali, że nie myślą tylko o sobie i swoich rodzinach ale chcą pomagać innym.

Podczas tegorocznej wigilii, podobnie jak w latach ubiegłych, odbyła się zbiórka pieniędzy na Arturka Rosa. Jego rodzice nie kryli wzruszenia i za naszym pośrednictwem, pragną podziękować wszystkim za wsparcie.

Za pośrednictwem portalu Lechia.net, pragniemy raz jeszcze podziękować EMIGRANTOM Z NORWEGII za zaproszenie do udziału w Wigilii „Starej Gwardii” Lechii Gdańsk, a wszystkim Gościom za pomoc finansową dla naszego Synka Arturka. Niezmiernie miło nam poinformować, iż przy okazji uroczystości odbyła się zbiórka finansowa pomiędzy Gośćmi oraz sprzedaż koszulek STARA GWARDIA, z których zysk został przeznaczony na rehabilitację Arturka. Zebrana REKORDOWA!!! kwota 2570,00zł bardzo wzmocniła budżet na koncie Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, a środki te zostaną przeznaczone na finansowanie turnusu rehabilitacyjnego w ośrodku Zabajka 2, który rozpoczyna się już 02.01.2014r.

Dziękujemy Wam bardzo za ten szczodry gest, dziękujemy za słowa otuchy i pomoc organizacyjną. Tak wygląda biało-zielony KIBOLSKI świat. Arturek budzi się z uśmiechem i okrzykiem L E C H I A!

 

Zobacz całą galerię

Lechia to siła, która nas zjednoczyła!

Źródło: własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora