Kolejny już raz Stara Gwardia Lechii Gdańsk zorganizowała spotkanie wigilijne w Libero Pub w Gdańsku.

Wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz spotkań kończących rok, a jego ranga systematycznie rośnie.

Przy obficie zastawionym stole biesiadowali wspólnie kibice obu płci z roczników 50, 60, 70. Nieliczni młodsi Lechiści z wypiekami przysłuchiwali się opowieściom oraz  zapoznawali z zapomnianymi już przez większość przyśpiewkami z trybun przy T29.

Miłość do klubu, przywiązanie do barw, fanatyzm kibolski jak widać trwa przez całe życie. Ten przykład niech będzie dla nas wzorem do naśladowania, bo związanie się z Lechią Gdańsk to nie sezonowa przygoda, a właśnie nieodzowna część całego życia.

Przy okazji spotkania HUGO przeprowadził zbiórkę na rehabilitację małego Arturka, którego biesiadnicy wzięli pod opieką i w ten sposób zebrano 2000,00zł oraz 500 koron norweskich.

Wzruszony ojciec podziękował za wsparcie i pomoc dla dziecka, która przynosi zauważalne korzyści.

Tak piątkowy wieczór w Libero relacjonuje Sebastian Rosa tata Arturka

Wczoraj byłem uczestnikiem spotkania wigilijnego zorganizowanego przez Starą Gwardię Kibiców Lechii Gdańsk pod reprezentacją HUGA. Jak co roku w Libero PUB u Wujka Jana spotykają się Ludzie Lechii, którym przez całe życie towarzyszy zamiłowanie do gdańskiego klubu. Godny naśladowania i podziwu to fakt. Niezmiernie wzruszająca chwila miała miejsce, kiedy współorganizator HUGO ogłosił zbiórkę funduszy dla Arturka. Tradycja spotkań wigilijnych ściśle związała się z pomocą finansową dla naszego synka. Efekty tej pomocy są zauważalne z miesiąca na miesiąc. Niedawno Arturek poczuł w sobie siłę i odwagę, aby bez pomocy i asekuracji przemierzać szlak mieszkania o własnych nogach. To niesamowite jakie pozytywne zmiany nastąpiły w ostatnim czasie. Zebrana kwota 2000,00 zł plus 500 koron norweskich bardzo wzmocniła budżet na koncie Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą, a środki te zostaną przeznaczone na finansowanie turnusu rehabilitacyjnego w ośrodku Zabajka 2, który rozpoczyna się już 04.01.2013r. Dziękujemy Wam bardzo za ten szczodry gest, dziękujemy za słowa otuchy i pomoc organizacyjną. Kibice Lechii Gdańsk, bez względu na wiek i "staż" spieszą z pomocą "bratu po szalu". Taki wygląda biało-zielony KIBOLSKI świat.

Dziennikarze naszej redakcji mieli przyjemność uczestniczyć w tym spotkaniu. Korzystając zatem z okazji dziękujemy serdecznie organizatorom za zaproszenie,  przede wszystkim HUGOWI, SUCHEMU, BANANOWI I MULE oraz całej Starej Gwardii  za kontynuowanie tradycji. Osobne podziękowania należą się również Libero Pub za udostępnienie lokalu.

Libero

Źródło: lgft.pl / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora