- Dostrzegamy deficyty ofensywne, z którymi musimy sobie poradzić - przyznał trener Szymon Grabowski przed meczem z Podbeskidziem Bielsko-Biała (25 sierpnia, 20:30). Szkoleniowiec przedstawił też, jak wygląda aktualna sytuacja kadrowa.

Na początku spotkania z dziennikarzami trener zwrócił uwagę na to, że Lechia miała mniej czasu na przygotowania do meczu niż Podbeskidzie. - Ten mikrocykl był inny niż poprzednie. Był krótszy. Podbeskidzie swój mecz grało w piątek, mają więcej czasu. Chcemy odnieść zwycięstwo. Po meczu w Rzeszowie mam wrażenie, że my przegraliśmy, a nie Resovia wygrała. Czujemy złość - przyznał.

Grabowski poruszył także temat problemów ofensywnych, które były w Rzeszowie widoczne. - Dostrzegamy deficyt w ofensywie, z którym musimy sobie poradzić. Jednak tworzymy sobie sytuacje. W meczu z Resovią gdybyśmy wykorzystali jedną z początku, byłoby nam łatwiej. Musimy się przyzwyczaić, że przeciwnicy będą przeciwko nam nisko ustawieni - ocenił.

W defensywie sytuacja wydaje się być już nieco lepsza niż kilka tygodni temu. Coraz lepiej wygląda Andrei Chindris. - Andrei Chindris miał dłuższą przerwę od treningów. Teraz jego przygotowanie motoryczne jest na znacznie wyższym poziomie - podkreślił i dodał, że ubiegłotygodniowa deklaracja, że Miłosz Kałahur nie pojedzie do Rzeszowa okazała się nieprawdziwa tylko ze względu na uraz Bartosza Brzęka. - Miłosz Kałahur wsiadł do autokaru tylko i wyłącznie przez kontuzję Bartka Brzęka. Potrzebowaliśmy człowieka na pozycję.

Jak na ten moment wygląda sytuacja Miłosza Szczepańskiego. Spekuluje się, że zawodnik może być wystawiony na listę transferową. - Miłosz Szczepański wrócił do treningu, ale nie jest brany pod uwagę do kadry meczowej - dodał.

Wspieraj Autora na Patronite

Szkoleniowiec potwierdził też, że przez najbliższe kilka miesięcy nie będzie mógł skorzystać z Bartosza Brylowskiego. - Czeka na zabieg - przekazał. Dodał również, że decyzja co do obsady bramki już zapadła.

W piątek Lechia Gdańsk rozegra także swój tysięczny mecz na boiskach I ligi, o czym więcej pisaliśmy kilka dni temu. Czy będzie to miało wpływ na postawę piłkarzy? - Teraz kiedy jestem bogatszy o tę wiedzę, na pewno pojawi się ten wątek na przedmeczowej odprawie - przyznał Grabowski.

Początek meczu Lechia - Podbeskidzie w piątek o 20:30. Zapraszamy na stadion!

 

źródło: Lechia Gdańsk