Martin Kobylański w poniedziałek podpisał kontrakt z Lechią Gdańsk.

Umowa 21-letniego pomocnika obowiązywać będzie przez najbliższe 2,5 roku.
Martin Kobylański to urodzony w Berlinie 21-letni piłkarz, który w swojej dotychczasowej karierze grał w klubach niemieckich – Hannoverze 96, Energie Cottbus, Unionie Berlin, a w obecnym sezonie w Werderze Brema. W swojej karierze zagrał w ośmiu spotkaniach w Bundeslidze.

Kobylański to młodzieżowy reprezentant Polski, który w drużynie narodowej występował w jej wszystkich rocznikach – od U-15 do U-21.

21-letni piłkarz jest synem byłego reprezentanta Polski Andrzeja Kobylańskiego, który w 1992 roku w Barcelonie wywalczył wicemistrzostwo olimpijskie.

- Transfer do Lechii to dla mnie duże wzywanie w mojej krótkiej jeszcze karierze piłkarskiej. Uważam, że gdański klub to dobry wybór – przyznał Kobylański po podpisaniu kontraktu z Lechią. - Jestem ofensywnym zawodnikiem i dla mojej nowej drużyny chciałbym strzelić jak najwięcej goli, byśmy szybko poprawili naszą pozycję w tabeli. Mamy duże ambicje jako drużyna i nie interesuje nas walka w dolnej części tabeli tylko gra o wysokie cele. Poza tym jak każdy syn byłego piłkarza chciałbym „przeskoczyć” tatę w liczbie meczów i bramek w polskiej Ekstraklasie – dodał nowy pomocnik Biało-Zielonych.

Martin Kobylański w drużynie Lechii będzie występował z numerem 11 na koszulce.

źródło: Lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora