W piątkowe popołudnie Maciej Kalkowski oraz Rafał Pietrzak spotkali się z dziennikarzami i odpowiedzieli na pytania przed sobotnim meczem z Jagiellonią.

O meczu z Jagiellonią:

Maciej Kalkowski: Cóż wszyscy wiemy w jakiej jesteśmy sytuacji. Jako zespół liczymy ze to będzie ten dzień, gdzie Lechia zdobędzie trzy punkty. Na Śląsku było niezłe 60 minut i wszyscy pamiętamy, jaka końcówka. Liczę, że jutro będzie niezłe 90 minut. Myślę, że ci, co jutro wyjdą zostawią na boisku serducho..

Rafał Pietrzak: Każdy wie jaka jest teraz sytuacja, jest ona ciężka. Szatnia musi być razem i każdy ma świadomość ze ten mecz z Jagiellonią  musimy wygrać.

O wizycie kibiców na treningu:

Maciej Kalkowski: Cieszę się ze grupa naszych wiernych kibiców przyszła. To była zwykła rozmowa. Przedstawili czego wymagają. A wymagają jednego - gry od pierwszej do ostatniej minuty. Trzeba zostawić serducho na boisku. To była spokojna i kulturalna rozmowa.

O przyczynach porażek:

Rafał Pietrzak: Pewność siebie uciekła. To widać po nas. Pierwsze 45 minut na Śląsku mieliśmy pod kontrola. My musimy się skupić żeby walczyć. Mamy umiejętności i jakość w zespole. Jeśli będziemy walczyć, to będziemy wygrywać.

O sytuacji trenera:

Maciej Kalkowski: Ostatnie 3 tygodnie nie były dla mnie łatwe. Martwiło mnie, że Lechia nie wygrywa. Oczywiście niektóre rzeczy do mnie dochodzą. Jutro jest mecz z Jagiellonia, cieszę się, że mogę prowadzić Lechię jutro. Nie myślę, o tym, co będzie w niedziele, poniedziałek. Jestem gotowy na wszystko.

O Omranie Haydarym:

Maciej Kalkowski: Ja byłem jedną z osób, która wypatrzyła Omrana gdzieś tam w Olimpii Grudziądz. Był taki moment, że Omran sobie nie poradził w Lechii, a mieliśmy kilku dobrych zawodników na tej pozycji. Trzeba było z kogoś zrezygnować. Ja mu życzę wszystkiego najlepszego.

O nowym kapitanie:

Maciej Kalkowski: Postanowiłem zdjąć z Dusana odpowiedzialność. To była moja decyzja. Dusan, Flavio, wielu starszych zawodników - oni zawsze są kapitanami, tutaj jest wielu kapitanów w szatni. Jutro przed meczem zespół dowie się, kto będzie kapitanem na mecz z Jagiellonią, a w przyszłym tygodniu przeprowadzimy głosowanie. Niech to będzie kapitan zespołu, a nie trenera.

O doświadczonych piłkarzach:

Maciej Kalkowski: Myślę, że dużo tych sytuacji wynika z sytuacji w tabeli. Nikt się tego nie spodziewał. Ja powiedziałem po meczu we Wrocławiu, że ci najstarsi zawodnicy po prostu mnie zawiedli. W poniedziałek porozmawialiśmy, nie ma się na kogo obrażać. Wszystkie ręce na pokład. Obojętnie, kto będzie grał, ma oddać całe serce dla Lechii.

O podziałach w szatni:

Maciej Kalkowski: Szatnia Lechii jest jedną grupą. Mówię to z pełną odpowiedzialnością. Nie ma podziału i to będzie widać na boisku.

O sytuacji kadrowej:

Maciej Kalkowski: Na pewno nie zagra Koperski, Ilkay Durmus też nie jest na 100% gotowy i nie będzie go w kadrze. Reszta jest do mojej dyspozycji. Mamy jeszcze gdzieś tam jeden dylemat, ale nie chcę zdradzać i ułatwiać zadania Jagiellonii.

O Jagielloni i o tym, jak ją pokonać:

Rafał Pietrzak: Na pewno Jagiellonia bardzo uwierzyła w siebie, zagrali dobry mecz ze Stalą Mielec. Na pewno wyjdą na nas wysokim pressingiem, znam trenera Stolarczyka jeszcze z Wisły i on chce, żeby drużyna zawsze pressowała. My mamy plan i musimy go zrealizować na boisku. Mam nadzieję, że tak się stanie i te trzy punkty w końcu zostaną u nas.

 

źródło: własne