Pomocnik Lechii Gdańsk Maciej Makuszewski w rundzie wiosennej grać będzie w barwach Vitorii Setubal. „Maki” przechodzi do portugalskiej drużyny na zasadzie wypożyczenia.

Umowa wypożyczenia Makuszewskiego do Vitorii obowiązywać będzie do końca sezonu 2016/2017. Po każdej rundzie, na wniosek gdańskiego klubu, istnieje możliwość skrócenia okresu wypożyczenia i zawodnik będzie mógł wrócić do Lechii.

- Pojawiła się oferta z mocniejszej ligi od trenera, z którym wcześniej pracowałem w Gdańsku i który bardzo dobrze mnie zna. Zabiegał mocno o mnie, abym pomógł mu w walce o wyższe cele w lidze portugalskiej. To dla mnie sportowy awans. Moja ambicja podpowiada mi, żeby spróbować swoich sił i podnieść swój poziom – powiedział Makuszewski. – Nie żegnam się jednak ze swoimi przyjaciółmi ani kibicami w Gdańsku, bo niewykluczone, że tutaj wrócę. Dlatego mówię „do zobaczenia” – dodał pomocnik Biało-Zielonych.

Makuszewski w Lechii grał od rundy wiosennej sezonu 2013/2014. W gdańskim zespole wystąpił w 70 meczach w Ekstraklasie, w których strzelił 12 goli.

Vitoria Setubal zajmuje obecnie ósme miejsce w portugalskiej Liga Sagres.

Dziękujemy Maćkowi za dotychczasową grę w barwach Lechii i życzymy powodzenia w dalszej karierze na boiskach w Portugalii.

źródło: Lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora