Początek wiosny w Ekstraklasie to także nowa piłka przygotowana przez adidas.

ERREJOTA, inspirowana żywiołowością Rio de Janeiro, oficjalnie zadebiutuje na polskich boiskach już 12 lutego.

ERREJOTA to kolejna piłka oparta na technologii legendarnej już futbolówki Brazuca, którą zawodnicy Ekstraklasy zdobyli w poprzednim sezonie aż 780 bramek. Sezon 2015/2016 Ekstraklasa rozpoczęła z piłką Conext15, korzystającej z tych samych rozwiązań technologicznych co jej poprzedniczka. Do tej pory w sezonie 2015/16 Conext15 wpadała do siatki 444 razy, co daje średnią 2,64 bramki na mecz w Ekstraklasie.

Wiosną na boiskach Ekstraklasy oglądać będziemy już piłkę używaną podczas wszystkich rozgrywek mistrzowskich FIFA w 2016 roku. Zainspirowana żywiołowością carioca, jednej z odmian samby, ERREJOTA zadebiutowała podczas grudniowych Klubowych Mistrzostw Świata FIFA. Piłką będą grać także uczestnicy Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

W zgodzie z brazylijskim DNA, ERREJOTA została ozdobiona żółtymi i zielonymi elementami - to oczywiste odwołanie do flagi Kraju Kawy – w kształcie fal, co z kolei symbolizuje chodniki wzdłuż plaży w Rio de Janeiro. ERREJOTA została wyposażona w sześć symetrycznych paneli oraz wyjątkową warstwę zewnętrzną, która zapewnia większą przyczepność, kontakt, stabilność oraz aerodynamikę na boisku i to bez względu na warunki pogodowe.

- To już trzecia piłka marki adidas, która zagości na boiskach Ekstraklasy. Dla Ekstraklasy najistotniejszy jest fakt, że w lidze  zdobywa się coraz więcej bramek, a przecież budowanie wartości rozgrywek przejawia się również przez liczbę strzelonych goli. Marka adidas dostarcza nam nie tylko najlepszych piłek, ale zapewnia także stuprocentową gwarancję, że ich jakość będzie stale rosła, a kibice będą mogli oglądać coraz więcej pięknych bramek – mówi Michał Siara, manager ds. marketingu w Ekstraklasie SA.

- Nowa piłka adidas ERREJOTA to kolejny produkt, który wprowadzamy na rynek wraz z Ekstraklasą. Jesteśmy zbudowani dotychczasowymi wynikami naszej współpracy i cieszymy się, że dzięki piłkom adidas, rozgrywki Ekstraklasy są takie emocjonujące i pada tak wiele bramek. Piłka ERREJOTA będzie obecna na boiskach Ekstraklasy przez cały rok 2016, a już na początku 2017 roku przygotujemy kolejną odsłonę piłki Ekstraklasy. – mówi Krzysztof Łuczakowski, Senior Manager Sports Marketing w adidas Poland.

ERREJOTA dla Ekstraklasy będzie dostępna w salonach adidas oraz w najlepszych sklepach sportowych w Polsce od stycznia 2016 roku. Będzie ją można kupić w dwóch wersjach – oficjalnej meczowej oraz Glider. Więcej informacji o futbolowych produktach adidas naadidas.comFacebooku oraz Twitterze.

Źródło: lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora