Nie uważam, by nasz mecz przeciwko Lechowi był jakiegoś rodzaju testem, czy papierkiem lakmusowym - mówiłna konferencji trener Nowak.

- Nie podchodzimy do tego, jak do najważniejszego meczu w sezonie, bo te nadejdą dopiero w rundzie finałowej. Nie musimy też przed niedzielnym spotkaniem specjalnie się mobilizować. Piłka to nasza praca i do każdego meczu podchodzimy w pełni skoncentrowani i zaangażowani - mówił Nowak. - Wiadomo, że to spotkanie wzbudza emocje, podwyższa adrenalinę u kibiców, ale dla nas to jest po prostu kolejne starcie w lidze - dodał szkoleniowiec Biało-Zielonych.

Historia spotkań z Lechem Poznań

- Do Poznania jedziemy, mając przewagę nad naszymi rywalami i będziemy chcieli ją utrzymać. Obie drużyny grają ofensywnie, strzelają dużo bramek i nie skupiają się tylko wyłącznie na defensywie. Zarówno Lech, jak i Lechia to zespoły, które mają w swoich składach doświadczonych zawodników, które prezentują wysoką kulturę gry i mają swoje sposoby na rozgrywanie swoich spotkań. Myślę, że w spotkaniu tych drużyn dużą rolę mogą odegrać zawodnicy rezerwowi - podkreślił trener Lechii.

Przeciwko Lechowi nie będzie mógł zagrać pauzujący za kartki Mario Maloca. Czy brak obrońcy to jedyne osłabienie Lechii przed tym spotkaniem?

- Mario to dla nas bardzo ważny zawodnik i jego brak może być widoczny. Jestem jednak przekonany, że go godnie zastąpimy. Oprócz Mario w Poznaniu nie zagra kontuzjowany Marco Paixao. Do treningów wrócił natomiast Rafał Wolski. Bliski powrotu do gry jest Bartłomiej Pawłowski, który uczestniczy już w większości zajęć piłkarskich.

źródło: Lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora