19 lipca br. (poniedziałek) minie 10. rocznica otwarcia Stadionu w Letnicy. Z tej okazji na konferencji prasowej, która odbyła się na "Polsat Plus Arenie", przedstawiono plan imprez urodzinowych oraz podsumowano dotychczasową działalność Stadionu. W konferencji wzięli udział Aleksandra Dulkiewicz, Rafał Mińkus (prezes Arena Gdańsk), Paweł Buczyński (prezes Arena Gdańsk Operator), kapitan biało-zielonych Flavio Paixao oraz trener Piotr Stokowiec 

W ramach trzydniowej imprezy, która rozpocznie się 16 lipca i potrwa do niedzieli, odbędzie się prezentacja drużyny Lechii oraz rozegrany zostanie ostatni sparing przed inauguracją kolejnego sezonu Ekstraklasy. Ponadto wszyscy, którzy zdecydują się w tych dniach odwiedzić stadion w Letnicy będą mogli zobaczyć prezentację nowego oświetlenia oraz pokaz mappingu, a także wystawę 200 prac 80 artystów.

Wydarzenia rozpoczną się w piątek o godz. 18.00 od prezentacji drużyny Lechii. Godzinę później biało-zieloni rozegrają sparing z litewskim zespołem FK Panevezys. To wydarzenie będzie mogło obejrzeć 5000 kibiców, dla których przygotowano darmowe wejściówki. Te  można pobrać na stronie operatora stadionuPo meczu odbędzie się pokaz multimedialny z elementami mappingu. Z kolei w sobotę i niedzielę będzie można zobaczyć oraz zrobić sobie zdjęcie z oryginalnym pucharem Ligii Europy.