lechia

Emocje piłkarskie wywołane trwającym w Polsce turniejem Euro2012 będą sięgały zenitu a my dla ochłody zapraszamy na drugą już w tym roku edycję turnieju „Piłkarskie Lato z Do przerwy 0:1”.

W sobotę 16. czerwca, czyli w dniu meczu Polska-Czechy rozegrany zostanie najpopularniejszy na Pomorzu turniej dzikich drużyn z cyklu „Do przerwy 0:1”. Wierzymy, że piękna czerwcowa pogoda przyciągnie stałych bywalców ale też wiele nowych drużyn z całego regionu, które spróbują swoich sił z rówieśnikami.

Warto podkreślić, że turnieje te są rozgrywane nieprzerwanie od ponad 8 lat i przewinęło się przez nie do tej pory kilka tysięcy piłkarzy amatorów.

Zapisy sześcioosobowych zespołów przyjmowane będą w dniu zawodów od godz. 9.00 na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdańsku Zaspie przy ul. Meissnera 9. Początek rozgrywek nastąpi o godz. 10.00 tuż po uroczystym otwarciu.

Lechia Gdańsk

Na trzech boiskach futboliści zmierzą się w następujących kategoriach wiekowych: trampkarze (rocznik 2000 i młodsi), młodzicy (rocznik 1997-1999), juniorzy (rocznik 1994 -1996) oraz starsi (rocznik 1993 i starsi). Do startu zapraszane są również zespoły dziewczęce.

- Jak wiadomo piłka nożna w kobiecym wydaniu nie jest tak popularna jak ta męska ale zauważamy, że z turnieju na turniej dziewczęta coraz lepiej się u nas czują i liczymy, że z czasem i dla nich będziemy musieli wprowadzić podział na kategorie wiekowe – wyjaśnia pomysłodawca zawodów Andrzej Kowalczys.

Lechia Gdańsk

W pierwszym tegorocznym turnieju rozgrywanym w maju wystąpiły 93 zespoły, w tym 3 dziewczęce, liczymy zatem, że klimat trwającego właśnie Euro2012 zachęci młodzież do odejścia na trochę od odbiorników telewizyjnych i komputerów i przećwiczenia zagrań swoich idoli. Może turniej Euro2012 przyczyni się także  do tego, że na naszym turnieju obejrzymy mecz Polska-Niemcy lub Włochy-Hiszpania? Wszystko zależy od pomysłowości uczestników  – dopowiedział Kowalczys.

Bez zmian pozostają podstawowe zasady „Do przerwy 0:1”.
W turnieju nie obowiązuje wpisowe, natomiast uczestnicy mogą liczyć na atrakcyjne upominki i nagrody rzeczowe. Szczególnie ceniona, wyżej od futbolowych dokonań, jest postawa Fair Play, która cechuje prawdziwych sportowców. Podczas turnieju nie będą tolerowane żadne używki oraz zachowania,które kolidują z kulturalnym zachowaniem i ideą tej imprezy. Oczywiście drużyny składające się z osób niepełnoletnich muszą mieć pełnoletniego opiekuna.

 

Lechia Gdańsk

Organizatorom czyli Gdańskiej Fundacji Dobroczynności udało się pozyskać liczne grono partnerów, dzięki którym uczestnicy zawodów będą mogli rywalizować o atrakcyjne upominki - Fundacja Orange, Merco, Polska Grupa Energetyczna, Gdańskie Inwestycje Komunalne, BMB Santech, Logoland, Lechia SA, Automobile, SM Rozstaje, M-1 Fabrika, Marszałek Województwa Pomorskiego, Urząd Wojewódzki w Gdańsku oraz Biuro Prezydenta Gdańska ds. Sportu i EURO 2012.

Patronat nad zawodami objęli: Radio Gdańsk, TVP Gdańsk, PMedia.pl, Trojmiasto.pl, Pomorska.tv, Lechiagdansk.tv, Lechia.net, Lechista, Polska Dziennik Bałtycki, Twoja Gazeta, Wybrzeze24.pl, TVO Gdańsk, Biuletyn Rozstaje.

doprzerwy

Serdecznie zapraszamy naszych Przyjaciół, czyli stałych uczestników tego cyklu oraz wszystkich tych, którzy nie mieli jeszcze okazji wziąć udziału w turnieju.
Do zobaczenie w sobotę 16 czerwca!
Kontakt: 602-185-020

Dołącz do nas na Facebooku www.facebook.com/DoPrzerwy01

 

lechia.net

Źródło: własne