lechia

Piłkarze Ekstraklasy będą już odpoczywali po sezonie, kibice piłkarscy będą odliczali ostatnie dni do Euro2012 a my zapraszamy do udziału w kolejnej edycji „Piłkarskiej Wiosny z Do przerwy 0:1”

W sobotę 12. maja rozegrany zostanie najpopularniejszy na Pomorzu turniej dzikich drużyn z cyklu „Do przerwy 0:1”. Wierzymy, że piękna wiosenna pogoda przyciągnie stałych bywalców ale też wiele nowych drużyn z całego regionu, które spróbują swoich sił z rówieśnikami. Warto podkreślić, że turnieje te są rozgrywane nieprzerwanie od 8 lat i przewinęło się przez nie do tej pory kilka tysięcy piłkarzy amatorów.

Zapisy sześcioosobowych zespołów przyjmowane będą w dniu zawodów od godz. 9.00 na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdańsku Zaspie przy ul. Meissnera 9. Początek rozgrywek nastąpi o godz. 10.00 tuż po uroczystym otwarciu.

 

Do przerwy 0:1 na Facebook

Na trzech boiskach futboliści zmierzą się w następujących kategoriach wiekowych: trampkarze (rocznik 2000 i młodsi), młodzicy (rocznik 1997-1999), juniorzy (rocznik 1994-1996) oraz starsi (rocznik 1993 i starsi). Do startu zapraszane są również zespoły dziewczęce.

- Od ubiegłego roku wprowadziliśmy cztery kategorie wiekowe. Formuła ta przypadła do gustu szczególnie najmłodszym uczestnikom, którzy rywalizują z drużynami zbliżonymi wiekowo. Zachęcamy do udziału w turnieju amatorskie drużyny z całego Pomorza. Szczególnie gorąco zapraszamy też zespoły dziewczęce, które miały już okazję u nas grać – wyjaśnia pomysłodawca zawodów Andrzej Kowalczys.

Bez zmian pozostają natomiast inne podstawowe zasady „Do przerwy 0:1”.
W turnieju nie obowiązuje wpisowe, natomiast uczestnicy mogą liczyć na atrakcyjne upominki i nagrody rzeczowe. Szczególnie ceniona, wyżej od futbolowych dokonań, jest postawa Fair Play, która cechuje prawdziwych sportowców. Podczas turnieju nie będą tolerowane żadne używki oraz zachowania, które kolidują z kulturalnym zachowaniem i ideą tej imprezy. Oczywiście drużyny składające się z osób niepełnoletnich muszą mieć pełnoletniego opiekuna – dodał Kowalczys.

Miło jest nam poinformować, że 5 stycznia 2012 Gdańska Fundacja Dobroczynności otrzymała na Gdańskiej Gali Sportu nagrodę za Ogólnodostępną Imprezę Roku 2011 od Prezydenta Miasta Gdańska za program "Do przerwy 0:1" co mocno cieszy i zachęca do organizacji następnych edycji.

Dla uczestników organizatorzy przygotowali mnóstwo prezentów i nagród. Tę moc prezentów zawdzięczamy wsparciu różnych instytucji, na czele z Fundacją Orange oraz firmami – PGE, GIK, Merco, BMB Santech, Logoland - powiedziała Magdalena Kowalczys z Gdańskiej Fundacji Dobroczynności.

Serdecznie zapraszamy naszych Przyjaciół, czyli stałych uczestników tego cyklu oraz wszystkich tych, którzy nie mieli jeszcze okazji wziąć udziału w tym turnieju. Przyjdźcie, zagrajcie, a na pewno nie będziecie żałować! Zespołom do lat 18 musi towarzyszyć pełnoletni opiekun.

Do zobaczenie w sobotę 12 maja!
Kontakt: 602-185-020

 

Dołącz do nas na Facebook: www.facebook.com/DoPrzerwy01
Odwiedź naszą stronę: www.doprzerwy01.pl

 

Lechia Gdańsk

Źródło: własne