lechia

W imieniu Fundacji "Obudź Nadzieję" zachęcamy do zapisów do kolejnej edycji całorocznego turnieju piłki nożnej „LIGA GDAŃSKICH FIRM”.

Poniżej przedstawiamy zaproszenie, jakie wpłynęło do naszej redakcji i jednocześnie informujemy, iż portal Lechia.net dołączył do patronów medialnych tych rozgrywek.

Szanowni Państwo,

Niniejszym, mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w kolejnym, czwartym już sezonie rozgrywek piłki nożnej „Liga Gdańskich Firm”. Naszym celem jest utworzenie jak największej liczby drużyn piłkarskich, w skład których wchodzą dzieci z Gdańskich Domów dla Dzieci oraz młodzież dotknięta patologią z rodzin ubogich, dysfunkcyjnych z terenu Gdańska i okolic.

W związku z powyższym uprzejmie prosimy o zapoznanie się z naszą inicjatywą oraz gorąco zachęcamy do uczestnictwa w „Lidze Gdańskich Firm”.

Liga Gdańskich Firm” są to regularne rozgrywki piłki nożnej pomiędzy drużynami Firm, które przystąpiły do turnieju. Każda Firma patronuje dom dziecka, bądź też grupę dzieci z określonej dzielnicy dając im szansę na integrację, rozwój, efektywne spędzanie czasu. Do tej pory odbyły się trzy sezony (2009/2010, 2010/2011 oraz 2011/2012) Ligi na boiskach gdańskiej Lechii przy ulicy Traugutta oraz na boisku przy Szkole Podstawowej nr 16 w Gdańsku. W Lidze uczestniczyły dotychczas następujące zespoły: ZKM Gdańsk, Urząd Miasta Gdańska, Wojciechowski.pl / Kalero, Balta SA, Eurogift, Balticon, Śliwińscy, Jaworscy Nieruchomości, 3HI, AKTS, ZT Kruszwica SA, Stowarzyszenie Lwy Północy, Pizzeria La Parma, Restauracja CICO.

Dzieciaki są bardzo zaangażowane w rozgrywki. Cała otoczka (rozgrywki na „prawdziwym” boisku, profesjonale stroje, sędziowie, jedzenie po meczu) sprawia, że wydarzenie dla dzieci jest wielkim przeżyciem i nielada frajdą.

Rola Firmy, która tworzy własną drużynę polega na wsparciu Fundacji w zorganizowaniu dla swojego zespołu sprzętu sportowego oraz pokryciu kosztów dojazdów oraz potrzeb bieżących. W ramach uzyskanych środków Fundacja zapewnia drużynie profesjonalne stroje piłkarskie z logiem Firmy sponsorującej (koszulka, spodenki, getry), piłki do gry, stożki treningowe oraz pozostały sprzęt sportowy zgodnie z ustaleniami i nakładami danej Firmy. Na koniec rundy jesiennej oraz na zakończenie całego sezonu wręczane są atrakcyjne nagrody zespołowe oraz indywidualne. Całoroczny koszt utrzymania drużyny to ok. 3500 zł. Kwota ta może ulegać zmianie w zależności od możliwości oraz woli sponsora.

Organizatorem „Ligi Gdańskich Firm” jest Fundacja Obudź Nadzieję - organizacja pozarządową o charakterze non-profit, której celem jest pomoc dzieciom z rodzin ubogich, dysfunkcyjnych, zagrożonych patologią czy wykluczeniem społecznym, a także wsparcie instytucji pozarządowych, publicznych (w szczególności domów dziecka) ściśle związanych z działalnością mającą na celu polepszenie bytu dzieciom. Wszechstronny rozwój sprawności fizycznej i umysłowej dzieci i młodzieży po przez inicjowanie i organizowanie zawodów, turniejów, obozów sportowych jak i zapewnienie stypendiów, korepetycji i kursów dokształcających dla najbardziej potrzebujących.

Mamy gorącą nadzieję, że kolejny sezon turnieju będzie równie udany i dostarczy wiele radości z Państwa udziałem. Prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Zapisy do bieżącego sezonu przyjmujemy do dnia 31 sierpnia 2012 r.

Serdecznie zapraszamy!

Z poważaniem

ZESPÓŁ FUNDACJI OBUDŹ NADZIEJĘ

Lechia Gdańsk

Źródło: własne