20.06.2015 - Kolejny turniej im. Tadeusza Duffeka za nami i nie bez powodu zaczynamy od podania tej daty.

Ten dzień każdy kibic Biało Zielonych zna bardzo dobrze. Cieszymy się, że w sobotę mogliśmy wspólnie z najmłodszymi kibicami świętować oba wydarzenia, jakie przypadały tego dnia.

W tym roku na turniej przybyło 12 drużyn, które mimo zapowiedzi deszczów stawiły się na najładniejszy stadion piłkarski w Sopocie mieszczący się przy ulicy 23 Marca. Z kategorii młodszej stawiły się dwie drużyny: Sandały Mojżesza oraz Kejpi Sopot, zaś w starszej 10 drużyn podzielonych na dwie grupy:

  Grupa A   Grupa B
1 FC Chełm 1 Union Grom
2 Nazwa Nie Gra  2 B-Z Sopot
3 Czarni Gdańsk 3 Stoczniowiec
4 El Świniako 4 FC Ogórki
5 Prawdziwi Albańczycy 5 Galaktyczni

Kategoria Młodsza

Z uwagi na 2 drużyny w tej kategorii zadecydowaliśmy się rozegrać dwumecz by wyłonić zwycięzców. Obie ekipy zmierzyły się w meczach trwających 2×10 min. Ostatecznie oba spotkania takim samym wynikiem (4-1) wygrała drużyna Kejpi Sopot. Organizatorzy dodatkowo wybrali zawodnika i bramkarza turnieju, którymi zostali: Nikodem Kijańczyk (Sandały Mojżesza) oraz bramkarz Wiktor Czerniawski (Kejpi Sopot).

Kategoria Starsza
Z każdej grupy zostały wyłonione 2 najlepsze drużyny, które potem zmierzyły się w półfinałach: Grupa A – 1. Czarni Gdańsk, 2. Prawdziwi Albańczycy, Grupa B – 1. FC Ogórki, 2. Galaktyczni. W fazie półfinałowej i finałowej zawodnicy prezentowali wysoki poziom a bramkarze robili wszystko by nie wpuścić żadnej piłki do swojej bramki.

Wyniki półfinałów:
Prawdziwi Albańczycy – FC Ogórki (3:0)
Galaktyczni – Czarni Gdańsk (2:1 – po dogrywce)

Mecz o brąz:
Czarni Gdańsk – FC Ogórki (0:4)
Finał:
Galaktyczni – Prawdziwi Albańczycy (2:1 – po dogrywce)

W tej kategorii wiekowej zawodnikiem turnieju został Mateusz Grzybowski z FC Ogórki, a najlepszym bramkarzem zawodnik drużyny Galaktycznych Paweł Szafek.

Podczas turnieju był przygotowany grill dla wszystkich zawodników oraz kibiców, a dodatkowo drużyny dostały od naszego sponsora darmowe pizzę po fazie grupowej.
Wszystkim gratulujemy występów i zapraszamy za rok na VII edycje turnieju im. Tadeusza Duffeka!

Zobacz materiał wideo

lechia.net

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora