Już od 29 marca rusza wiosenna edycja Ligi Obudź Nadzieję.

Każdy, kto chciałby najbliższe miesiące spędzić aktywnie, ma okazję wziąć udział w rozgrywkach piłkarskich. Mecze odbywają się raz w tygodniu w niedziele na boisku szkoły  C.K.Z. i U. nr 2 przy ul. Smoleńskiej 5/7. Wystarczy wysłać mailowo zgłoszenie i dokonać wpłaty zaliczki w wysokości 500,00 zł od drużyny do 29 marca. Całościowa opłata za możliwość gry w Lidze wynosi 1100,00 zł. od drużyny. Pozostałe 600,00 zł. należy wpłacić do dnia 19 kwietnia. Ewentualne zgłoszenia po wyznaczonym terminie należy indywidualnie ustalać z organizatorem mailowo lub telefonicznie. Rozgrywki podzielone są na Ekstraklasę i I Ligę, więc nowe drużyny startują w niższej klasie rozgrywkowej. Awans do Ekstraklasy zapewniają sobie 2 najlepsze drużyny z 1 ligi, które w całorocznych rozgrywkach zdobyły najwięcej punktów.

W związku z tym, że jest to liga amatorska, dla każdego, mecze rozgrywane są w systemie 2x30 minut. Na boisku może przebywać 11 zawodników z każdej drużyny (10 + bramkarz), natomiast zmiany prowadzone są w systemie „lotnym”. Warto pamiętać, że obowiązuje większość zasad znanych z regulaminów PZPN, w tym przepis o spalonym. Minimalna liczba zgłoszonych zawodników powinna wynosić 11, ale warto mieć ławkę rezerwowych w przypadku kontuzji lub przecenienia swoich możliwości kondycyjnych. Trzeba też pamiętać, że rozgrywki odbywają się na sztucznej murawie, więc należy mieć odpowiednie obuwie (gra w tzw. „wkrętach” jest zabroniona). Warto też mieć jednolite stroje sportowe dla całej drużyny, ale w przypadku ich braku organizator zapewnia „znaczniki”. Dodatkowo oprócz boiska i piłek, Fundacja zapewnia obsadę sędziowską, obsługę techniczną i ubezpieczenia NNW dla piłkarzy zgłoszonych do rozgrywek.

Biorąc udział w rozgrywkach nie tylko mamy szansę zadbania o swoją kondycję fizyczną, ale także wsparcia Organizacji Pożytku Publicznego. Fundacja Obudź Nadzieję od kilku lat prowadzi zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży. Opiekuje się zwłaszcza tymi, którzy ze względów społecznych czy ekonomicznych mają uniemożliwiony lub utrudniony dostęp do aktywności sportowej czy wypoczynku. Większość zajęć prowadzonych jest dla podopiecznych domów dziecka, dzieci z rodzin o niskim dochodzi, czy zagrożonych patologiami. Oprócz aktywności sportowej, Fundacja organizuje dla nich wyjazdy na obozy, kolonie oraz imprezy sportowe jak chociażby mecze Lechii Gdańsk na PGE Arenie.

Dokładny terminarz powinien pojawić się na stronie internetowej. Można tam znaleźć też inne niezbędne informacje.

Odwiedź stronę ligi

W razie pytań można kontaktować się telefonicznie pod nr. 516-585-685, lub mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wpłat należy dokonywać na konto:
32 1090 1098 0000 0001 1150 3215.

lechia.net

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora