W najbliższą sobotę, 15 czerwca br. Andrzej Kowalczys wraz z Gdańską Fundacją Dobroczynności zapraszają na pierwszy w tym roku turniej dzikich drużyn 'Do przerwy 0:1'. Będzie to wyjątkowa edycja, bo dokładnie 15 lat temu, piłkarze dzikich drużyn wybiegli na boiska po raz pierwszy, inaugurując wydarzenie, które dzisiaj jest najpopularniejszym amatorskim turniejem piłkarskim w naszym regionie, a być może w całej Polsce.

Zapisy na najbliższy turniej od godz. 9.00 na stadionie Gdańskiego Ośrodka Sportu (ul. Meissnera 5 – balon). Pierwszy gwizdek o godz. 10.00!

Od kilku lat to czerwiec jest miesiącem, w którym na boiskach Przymorza i Zaspy rozpoczyna się cykl turniejów piłkarskich „Do przerwy 0:1”. W najbliższą sobotę kilka minut po godz. 10.00 rozpoczną się pierwsze mecze, w których stawką będą medale i puchary dla najlepszych drużyn i dla najlepszych zawodników. Dla organizatorów równie cenne są puchary Fair Play wręczane zawodnikom, którzy podczas sportowej rywalizacji pamiętają o wartościach cechujących prawdziwego sportowca.

 

 

– Gramy już 15 lat! Naprawdę trudno w to uwierzyć, ponieważ organizując pierwsze zawody w 2004 roku nawet nie pomyślałem, że w 2019 roku wciąż będę wchodził na drabinę i ogłaszał rozpoczęcie kolejnego turnieju. Odczuwam dzisiaj z tego powodu wielką satysfakcję, tym bardziej, że sama organizacja takiego wydarzenia nie jest łatwa. Bez pomocy Gdańskiej Fundacji Dobroczynności, z jej szefową Bożeną Grzywaczewską, bez grona wolontariuszy byłoby to niemożliwe – mówi Andrzej Kowalczys, pomysłodawca turnieju „Do przerwy 0:1”.

Czy ktoś z ówczesnych zawodników pamięta pierwszy turniej sprzed 15 lat?

– Zapraszam serdecznie wszystkich na najbliższy turniej. Szczególnie zapraszam tych, którzy pamiętają pierwsze zawody z 2004 roku, rozgrywane jeszcze pod hasłem „Cztery Pory Roku na Rozstajach” na boisku przy ulicy Żwirki i Wigury. Będzie okazja do tego, aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami sprzed 15 lat – dodaje Kowalczys.

Do udziału w najbliższym turnieju zapraszamy 6-osobowe drużyny piłkarskie, w tym dziewczęce, rocznik 2007 i młodsi, rocznik 2004-2006, rocznik 2001-2003 i rocznik 2000 i starsi. Szczególnie zapraszamy najmłodszych piłkarzy z rocznika 2010 i Młodsi!

Dzięki wsparciu Miasta Gdańska oraz Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień odbędzie się warsztat profilaktyki uzależnień od narkotyków. Będzie tor przeszkód w narkogoglach oraz ciekawe rozmowy z psychologami i pedagogami. Warsztat jest przewidziany dla osób w wieku 10-17 lat.

Przypominamy, że zespołom niepełnoletnim, przez cały czas trwania turnieju musi towarzyszyć dorosły opiekun. W przypadku niepełnoletnich konieczna jest także zgoda ich opiekunów prawnych na udział w zawodach i udostępnienie wizerunku. Za udział w turnieju nie są pobierane żadne opłaty!

Jak zawsze turniej wsparło liczne grono instytucji, firm i osób prywatnych, bez których nie udałoby się zorganizować zawodów. Do grona partnerów należą: Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu, Agnieszka Owczarczak, Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego, Merco, Merkus, Torus, Alchemia, Firma Usługowa MARIO, Fundacja im. Arkadiusza Rybickiego, Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, 2mGroup, M1 Fabrika, Lechia Gdańsk, City Football Club Gdańsk, Szkoła Podstawowa nr 80, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8, SM Rozstaje, SM Młyniec, Piekarnia-Cukiernia Andrzej Szydłowski, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, Pomorskie.eu, Panorama Pomorza, Gdansk.pl, Lechia.net, Kosycarz Foto Press, Stowarzyszenie „Nasz Gdańsk”, Dobre Wiadomości.

Patronat Lechia.net

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora