„Piątka dla Hani” to charytatywny bieg zorganizowany przez grono przyjaciół rodziców 7-letniej Hani we współpracy z Fundacją „Obudź Nadzieję” oraz PGE ARENA Gdańsk.

Całość dochodu z wpisowego, które wynosi 25zł, trafi na konto Fundacji i zostanie przeznaczona na koszty leczenia i rekonwalescencji dziewczynki.

Jak tylko dowiedzieliśmy się o chorobie Hani od razu czuliśmy, że powinniśmy coś zrobić by pomóc rodzinie. Z racji naszego zamiłowania do sportu pojawił się pomysł organizacji biegu. Na początku wszystko wydawało się przerastać nasze możliwości, ale już po krótkim czasie, spotykając na swojej drodze kolejne życzliwe osoby wiedzieliśmy, że to właściwy kurs – mówi jeden z organizatorów, Tomasz Gliński.

Hania ma siedem lat i jest bardzo pogodnym i dojrzałym dzieckiem. W październiku 2014 zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy mózgu – medulloblastoma robaka móżdżku  i komory IV. W momencie diagnozy guz miał rozmiar 39/45/45 mm. W trybie pilnym dziewczynka została przetransportowana do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie została poddana operacji resekcji guza.

Jako leczenie skojarzone została włączona chemioterapia. Od grudnia 2014 Hania kontynuuje leczenie w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 Biegiem Dzieci (zapisy oraz odbiór numerów startowych od godziny 8:00- informacje na www.piatkadlahani.pl ). Na godzinę 11:00 zaplanowano start Biegu Głównego, w którym wziąć udział może każdy, kto w dniu imprezy ukończy 16 lat. Trasa będzie prowadziła dookoła stadionu oraz terenu przyległego od strony ul. Marynarki Polskiej. Do przebycia będą 2 pętle po 2,5km.

Bieg jest dla wszystkich, limit czasu, który wynosi godzinę, gwarantuje pokonanie pięciokilometrowej trasy nawet marszem. Czas nie jest tutaj najważniejszy, liczy się sam udział – przekonuje kolejny z organizatorów Przemysław Tymczuk

Dla amatorów bardziej profesjonalnego biegania przewidziano także pomiar czasu.

Każdy uczestnik biegu otrzyma indywidualny kod kreskowy naklejony na numer startowy, który zostanie zeskanowany chwilę po przekroczeniu linii mety. Dla pierwszych trzech miejsc w każdej z kategorii przewidzieliśmy puchary oraz pakiet kosmetyków ufundowany przez jednego ze sponsorów biegu – wyjaśnia Michał Sokół jeden z pomysłodawców, sędzia główny biegu.

Profesjonalną rozgrzewkę przed biegiem przeprowadzi Mistrzyni Świata Fitness – Aleksandra Kobielak.

W „Piątce dla Hani” każdy jest zwycięzcą. Na wszystkich którzy dotrą do mety czekają oryginalne medale stworzone przez dzieci z Przedszkola „Arka Noego”, w którym pracuje mama Hani.

Dla najmłodszych uczestników przygotowano szereg atrakcji m.in. konkursy plastyczne, malowanie twarzy, profesjonalne pokazy baniek mydlanych. Całe wydarzenia będzie można zobaczyć na specjalnym materiale filmowym, zarejestrowanym przy użyciu dronów, który zostanie opublikowany na stronie biegu.

Zapisy wirtualne na stronie imprezy

Dla osób, które nie mogą wziąć udziału w imprezie ale chciały by wesprzeć Hanię, organizatorzy przygotowali formułę biegu wirtualnego. Polega ona na możliwości wsparcia Hani poprzez dokonanie zapisu na dedykowaną listę startową biegu wirtualnego, oraz opłatę wpisowego w wysokości 25zł. Zebrana kwota trafia na konto Fundacji z przeznaczeniem dla Hani.

Wydarzenie wspierają: PGE ARENA Gdańsk, BS-SUPLE, AXIANS, PEPSICO, FUNDACJA ZDUNEK, MERKUS, ZIAJA, CZERWONA FURTKA oraz BALTIC DRON.

lechia.net

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora