Po raz kolejny, pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego rozegrany zostanie turniej dzikich drużyn 'Do przerwy 0:1'.

Jeszcze nas tam nie było, więc postanowiliśmy zawitać na dawny stadion Lechii Gdańsk i tym samym zrobić Wam – uczestnikom turnieju dzikich drużyn – prawdziwy mikołajkowy prezent. A więc… 3 grudnia (sobota) gramy na Traugutta! Wszyscy, bez wyjątku! Starzy, młodzi, chłopcy i dziewczęta. Co prawda, nie zagramy na głównej płycie stadionu ale będziemy rywalizować na nowej sztucznej murawie. Tradycyjnie zaczynamy zapisy od godziny 9.00. Początek turnieju o godz. 10.00. Wejście na stadion przez główną bramę od ulicy Traugutta!

UWAGA: Dodatkowe punkty za strój biało-zielony lub biało-czerwony (mikołajkowy).

Stadion na Traugutta we Wrzeszczu dla piłkarzy i kibiców biało-zielonych jest miejscem szczególnym, przede wszystkim ze względu na sportowe wspomnienia, a tych nie brakuje. To właśnie tam biegały po murawie prawdziwe legendy Lechii: Roman Rogocz, Zdzisław Puszkarz czy nasz ostatni gość Roman Korynt. W 1983 roku ze słynnym Juventusem Turyn, grali tam m.in. Lech Kulwicki, Andrzej Marchel, Jacek Grembocki czy Jerzy Kruszczyński. Po stronie „Starej Damy” z kolei niemal same gwiazdy, z kilkoma mistrzami świata z 1982 roku (m.in. Paulo Rossi). Na Traugutta w meczu z Lechią grali także Michel Platini i Zbigniew Boniek, a na ławce trenerskiej zasiadał słynny Giovanni Trapattoni. Ale żeby nie cofać się za daleko w przeszłość, warto dodać, że podczas Euro 2012 trenowała na Traugutta reprezentacja Niemiec, późniejsi mistrzowie świata. W 2013 i 2014 na tym stadionie trenowali z kolei reprezentanci Polski z Robertem Lewandowskim na czele, który zresztą miał okazję biegać po tym boisku grając jeszcze w barwach Znicza Pruszków.

Można byłoby dalej wymienić dziesiątki innych piłkarskich tuzów, którzy mieli to szczęście grać na jednym z najpiękniej położonych stadionów w Polsce. Jednak wymienieni wyżej zawodnicy są chyba wystarczającym argumentem za tym, aby 3 grudnia zagrać w turnieju Do przerwy 0:1 na stadionie przy Traugutta we Wrzeszczu.

Znowu zaskakujemy, ale także tym razem mam nadzieję, że zaskoczenie jest na plus. W końcu okazja, aby spotkać się na Traugutta może się już nie powtórzyć – mówi Andrzej Kowalczys, pomysłodawca Do przerwy 0:1.

Organizatorem mikołajkowego turnieju Do przerwy 0:1 jest Andrzej Kowalczys wraz Gdańską Fundacją Dobroczynności oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gdańsku. Warto przypomnieć, że turniej rozgrywany jest od 2004 roku.

Do udziału w mikołajkowym turnieju zapraszamy 6-osobowe drużyny piłkarskie, w tym dziewczęce, rocznik 2004 i młodsi, rocznik 2001/2003, rocznik 1998/2000 i rocznik 1997 i starsi. Zapraszamy również zespoły rodzinne, najlepiej drużyny złożone z wielopokoleniowej rodziny.

{joomplucat:2204 limit=9|columns=3}

Zobacz całą galerię zdjęć

Zapisy od godz. 9.00 na stadionie MOSiR w Gdańsku przy ul. Traugutta 29. Początek turnieju o godz. 10.00. Przypominamy, że zespołom niepełnoletnim, przez cały czas trwania turnieju musi towarzyszyć dorosły opiekun. Za udział w turnieju nie są pobierane żadne opłaty!

Niezwykle ważna dla nas jest postawa fair play na boisku! Puchary w tej kategorii funduje Bogdan Oleszek, Przewodniczący Rady Miasta Gdańska.

lechia.net

Turnieju nie udałoby się zorganizować bez licznego grona partnerów, do których należą: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego, Bogdan Oleszek, Przewodniczący Rady Miasta Gdańska, Fundacja LOTOS, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku, Lechia Gdańsk, Trefl Sopot, Merkus, Merco, Torus, BMB Santech, M1 Fabrika, Piekarnia Cukiernia Andrzej Szydłowski, Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, TVP 3 Gdańsk, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, Panorama Pomorza, Gdańsk.pl, Lechia.net, Dobre Wiadomości, Stowarzyszenie Nasz Gdańsk, Zaspa24.pl, Kosycarz Foto Press, SM Rozstaje, Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec, Rada Dzielnicy Przymorze Wielkie oraz Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 13 w Gdańsku.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora