W sobotę 09.11.2013r w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie odbył się Turniej w Halowej Piłce Nożnej Ministrantów i Lektorów.

Był to pierwszy turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski. Do turnieju zgłosiło się łącznie 33 drużyny.

Bezkonkurencyjni okazali się piłkarze z parafii św. o Pio z Gdańskiego Ujeściska, którzy dosłownie zdeklasowali pozostałych uczestników turnieju wygrywając w w dwóch kategoriach wiekowych: Podstawówka, Gimnazjum.

W kategorii podstawówki zdobyli 28 bramek tracąc 2 a w kategorii gimnazjum strzelili 23 bramki tracąc zaledwie 1 bramkę w całym turnieju!

W kategorii podstawówka drugie miejsce zajęła ekipa z Łostowic a trzecie ministranci z parafii św. Barbary.

W „Gimnazjum” drugie zajęli lektorzy z Sopotu a trzecie miejsce reprezentanci z św. Kazimierza z Gdańskiej Zaspy.

Trenerzy i obserwatorzy zgodnie przyznali że najlepszymi zawodnikami w Podstawówce to Marek Niewiadomski a w Gimnazjum Mateusz Habrat obaj z św o Pio.

Opiekunem zwycięskich drużyn z Gdańskiego Ujeściska jest Piotr Lachowski.

{joomplucat:1340 limit=6|columns=3}