lechia

Piłkarski turniej dzikich drużyn "Do przerwy 0:1" także w wakacje! Kolejną edycję tej imprezy zaczynamy w sobotę 23 lipca.

Główną areną futbolowych zmagań będzie boisko Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 przy ul. Meissnera 9 w Gdańsku-Zaspie. Zapisy przyjmowane są od godz. 9.00, a pierwsze mecze rozpoczną się godzinę później.

- W tym roku zamierzamy zorganizować jeszcze trzy imprezy. Zmienia się formuła. Rywalizacja toczyć się będzie w czterech kategoriach wiekowych - do 11 lat, od 12 – do 14 lat, od 15 do 18 oraz powyżej 18 lat. Wyjątkowe mile widziane są zespoły dziewczęce, które niestety rzadko biorą udział w tych imprezach. Drużyny składające się z piłkarzy niepełnoletnich muszą mieć dorosłego opiekuna. Jak zwykle nie pobieramy wpisowego - mówi Anna Masztalerz z Biura ds. Sportu i EURO, które z Gdańską Fundacją Dobroczynności jest organizatorem tego przedsięwzięcia.

 

Dla uczestników organizatorzy przygotowali mnóstwo prezentów i nagród Tę moc prezentów zawdzięczamy wsparciu różnych instytucji, na czele z Urzędem Miejskim w Gdańsku, Fundacją Orange, Lechią Gdańsk oraz firmami – GIK, i Merco dodała Magdalena Kowalczys z Gdańskiej Fundacji Dobroczynności.

Piłkarski turniej dzikich drużyn "Do przerwy 0:1" cieszy się dużą popularnością. Na starcie ostatniej edycji tej imprezy, która odbyła się w maju, stanęło  blisko 60 zespołów. - Wszystkim uczestnikom chcemy tylko przypomnieć, że nie tolerujemy na naszej imprezie spożywania alkoholu i palenia papierosów. Tego zakazu przestrzegamy bardzo rygorystycznie. Bardzo istotna jest dla nas również odpowiednia postawa, którą określa się ogólnym mianem "fair play". Staramy się bowiem, aby wynik nie przesłonił uczestnikom innych wartości. Przygotowaliśmy nawet specjalne nagrody dla uczestników, którzy w tej materii najbardziej się wyróżnią. Futbol i fair play tak, używki nie – podsumował  Andrzej Kowalczys.

Lechia Gdańsk

Zobacz galerię zdjęć z poprzedniej edycji turnieju

 

 

Lechia.net