W dniach 27 i 28 lutego 2015r. odbędzie się kolejny HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ LSO.

Jest to II ETAP zmagań o Mistrzostwo Archidiecezji Gdańskiej i prawo do reprezentowania naszej Diecezji na Mistrzostwach Polski. Dzięki współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej w Gdańsku, zawody odbędą się ku czci Żołnierzy Wyklętych. Świadectwo ich męstwa, wierność Ojczyźnie, niezłomna postawa patriotyczna i przywiązanie do tradycji niepodległościowych to fundamentalne wartości, które chcemy kształtować wśród młodzieży naszej Archidiecezji. Patronat honorowy nad całym turniejem objął również ks. Abp Sławoj Leszek Głódź – Metropolita Gdański.

Turniej odbędzie się na Ujeścisku (hala sportowa w Szkole Podstawowej nr 12, przy ul. Człuchowskiej 6) w trzech kategoriach wiekowych:

  • Szkoła podstawowa (rocznik 2002 i młodsi)
  • Gimnazjum (rocznik 1999 i młodsi)
  • Szkoła Średnia (rocznik 1995 i młodsi)

Każdy zespół może składać się z 8 zawodników (4 zawodników w polu + bramkarz + rezerwowi) oraz pełnoletniego opiekuna (trenera). W turnieju mogą brać udział wyłącznie ministranci i lektorzy aktualnie służący w parafiach naszej Archidiecezji. Dlatego każdy z uczestników powinien posiadać dokument tożsamości potwierdzający jego wiek oraz imienne upoważnienie dla całej drużyny podpisane przez ks. Proboszcza danej parafii lub ks. Opiekuna.

Zgłoszenia przyjmowane są do 21 lutego br. wyłącznie pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W każdej kategorii wiekowej może wystąpić maksymalnie 15 drużyn. Dlatego o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenie zostaje uznane za ważne dopiero po wpłaceniu wpisowego. Wpisowe od każdej zgłoszonej drużyny (kategorii wiekowej) wynosi 70 zł. Pieniądze należy wpłacić na konto: 15 1140 2004 0000 3902 5983 3455 (Mateusz Lachowski; z dopiskiem: Turniej-wpisowe + nazwa parafii + kategorie).

Pomimo, że jest to już II Etap walki o Mistrzostwo Archidiecezji w turnieju mogą grać drużyny, które nie brały udziału w I zawodach - we wrześniu 2014 roku. Dla każdego uczestnika przewidziany jest medal pamiątkowy. Wszelkie pytania i wątpliwości proszę kierować pod w/w adres mailowy bądź do p. Piotra Lachowskiego: tel. 512 844 725.

Plan turnieju jest następujący:

1. 27 lutego w piątek: 
rozgrywki w kategorii LEKTOR STARSZY 
Początek (powitanie drużyn) o godz. 16:30.
Zakończenie i wręczenie nagród ok. godz. 21:30

2. 28 lutego w sobota:
Wspólna Msza św. w par. św. o. Pio w Gdańsku o godz. 8:30. 
Księży opiekunów prosimy, aby zabrali ze sobą alby i zielone stuły
Powitanie drużyn i rozpoczęcie turnieju o godz. 9:30
rozgrywki w kategoriach: MINISTRANCI: godz. 9:45 - 14:30
rozgrywki w kategoriach: LEKTORZY MŁODSI: godz. 15:00 – 20:00

Serdecznie zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów do wzięcia udziału w zawodach. Prosimy wszystkich Księży Dziekanów, Księży Proboszczów, a zwłaszcza Księży opiekunów ministrantów o zorganizowanie przyjazdu i umożliwienie wzięcia udziału w tym sportowym wydarzeniu. 

 

Odwiedź wydarzenie na Facebooku

lechia.net

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora