Od kilku lat w Trójmieście i okolicach działa fundacja „Obudź Nadzieję”.

Jej charytatywne działania blisko związane są z Lechią Gdańsk i jej kibicami. Wystarczy chociażby wspomnieć o Lidze Gdańskich Firm. Od przedstawiciela fundacji otrzymaliśmy właśnie list, którym pragniemy się z Wami podzielić.

BZ WBK-Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń zakończyły niezwykłą akcję, której celem jest pomoc dzieciom. W okresie od kwietnia do października, kupując wybrane ubezpieczenia w Banku Zachodnim WBK można było wesprzeć jedną, z ponad osiemdziesięciu organizacji pożytku publicznego z całego kraju niosących pomoc dzieciom.

Przykładowo, zakup ubezpieczenia domu i mieszkań premiowany był kwotą pięciu złotych, które trafiało na specjalny fundusz. W inicjatywę zaangażowani byli m.in. pracownicy sześciu oddziałów Banku Zachodniego WBK w Gdańsku, którzy zdecydowali się wesprzeć Fundację Obudź Nadzieję. Na rzecz Fundacji zebrano fundusz w wysokości 5 690 zł, a w ramach całej akcji w kraju udało się zebrać ponad 620 tysięcy złotych.

Chciałabym podziękować naszym Klientom, którzy zdecydowali się na zakup ubezpieczeń w Banku Zachodnim WBK. To dzięki nim udało nam się zgromadzić środki na wsparcie Fundacji, komentuje – Ewa Perdian dyrektor, 9 Oddziału Gdańsku.

BZ WBK-Aviva będzie kontynuować akcję  także w roku 2013.

Fundacja ,,OBUDŹ NADZIEJĘ’’ dziękuję w imieniu swoich podopiecznych oraz Zarządu Fundacji wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tak szczytnej akcji.

Źródło: własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora