lechia

W tym roku po raz pierwszy są dwie kategorie: Szkoły Podstawowe i Gimnazjalne.

Dzisiaj rywalizowali ze sobą gimnazjaliści. Emocji było bardzo dużo ale również można było zauważyć prawdziwe Fair Play.

Drużyna, która dwa lata z rzędu, chodzi tu o drużynę "Lwy Północy" (Gdańskie domy dla dzieci) dzisiaj w sześciu meczach nie przegrała żadnego spotkania. Widać, że Ci chłopcy cały czas trenują i nie ma co się dziwić że są jedną z najlepszych drużyn z domów dziecka w Europie.

Tak dla Przypomnienia drużyna Lwów Północy zdobyła w tym roku 3 Miejsce na Mistrzostwach Polski Domów Dziecka w Warszawie.

Po tych mistrzostwach przygotowywali się do Mistrzostw Europy, które odbyły się na Stadionie Pepsi Arena w Warszawie. Tam nasi reprezentanci zdobyli również 3 miejsce!

Dzisiejsze rozgrywki odbyły się na boisku Szkoły Podstawowej nr 16 na Gdańskiej Oruni. Serdeczne podziękowania dla Pani Dyrektor Niny Markiewicz-Sobieraj za udostępnienie boiska dla naszych podopiecznych.

Od wielu lat naszymi wolontariuszami są: Pan Stanisław Zaremba i Czarek Danylec- im również bardzo dziękujemy.

Nie można zapomnieć o naszych sponsorach bez których tej ligii w ogóle by nie było.

Podziękowania składamy: Stowarzyszeniu Kibiców Lechii Gdańsk "Lwy Północy", Firmie "Balkmir", Rugby Lechia, Projektowi "Kibice Razem", Urzędowi Miasta Gdańsk, Zakładowi Komunikacji Miejskiej "ZKM, ZTM", Pizzerii "La Parma", Firmie "Balta Spedycja Morska", Firmie "Kalero-Wojciechowski", Restauracji "CICO", Firmie "3HI".

Za dwa tygodnie te same firmy będą reprezentowali wychowankowie ze szkół podstawowych. Już dziś zapraszamy!

Lechia Gdańsk

Źródło: własne