Pod koniec grudnia zakończył się plebiscyt na najpopularniejszych piłkarzy w 70-letniej historii Lechii Gdańsk.

Na szczycie znaleźli się dwaj panowie, którzy Biało-Zielonym barwom poświęcili niemal całe swoje kariery. To dla nich tysiące ludzi przychodziło na stadion, a po meczach... maszerowało pod domy, by oddać swoje uwielbienie. I to właśnie Roman Korynt i Zdzisław Puszkarz stali się ikonami gdańskiego klubu. Tak wielkie klubowe Legendy powinny być widoczne na każdym kroku.

Dlatego właśnie na początku marca Lechia Gdańsk rozpoczęła projekt crowdfundingowy „Biało-Zielony Gdańsk”, którego celem jest sfinansowanie jednego lub dwóch murali przedstawiających klubowe Legendy. Na chwilę obecną dzięki zaangażowaniu kibiców, zawodników oraz sponsorów, Lechia osiągnęła pierwszy cel akcji, co umożliwia sfinansowanie jednego murala. Kibice, którzy dołączyli do projektu, zadecydowali, że znajdzie się na nim Zdzisław Puszkarz. Przekroczenie kwoty 80 tys. zł, umożliwi sfinansowanie drugiego murala, na którym znajdzie się podobizna Romana Korynta.

- Który z tych panów był lepszym piłkarzem? Odpowiem tak: kibice i fachowcy wybrali ich obu jako najlepszych w Plebiscycie na Najpopularniejszego Piłkarza 70-lecia Lechii. To klubowi herosi, ciężko będzie komuś w najbliższych latach przebić ich legendę – mówi Jerzy Kruszczyński, były napastnik biało-zielonych, jeden z Ambasadorów akcji.

Projekt potrwa do 15 maja i w tym czasie Lechia Gdańsk chce zgromadzić kwotę, która pozwoli na realizację drugiego celu. Każdy kibic dołączając do projektu może wybrać jeden z gadżetów związanych z Lechią lub wziąć udział w wyjątkowych wydarzeniach takich jak eskorta meczowa czy rozpoczęcie meczu Ekstraklasy. Nagród będzie zresztą przybywać.

Wszystkie informacje na temat projektu dostępne tutaj

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora