Trening czyni mistrza. O tym, że to prawda – nie tylko na boisku – gwiazdy sportu przekonują na każdym kroku, od początku swojej kariery.

Nie sztuką jest bowiem wybierać najlepszych. Sztuką jest uwierzyć, że każdy ma szansę – i tę szansę dać.
21 maja 2016 roku gdański stadion przy ul. Traugutta rozbrzmi dopingującymi okrzykami kibiców – będzie się działo! Tego nie sposób opisać – tam trzeba być, by poczuć te emocje i na własne oczy zobaczyć największe polskie gwiazdy murawy w akcji!

Brzmi rewelacyjnie, prawda? Ale wynik nie zawsze jest najważniejszy. Czasami kopaniu piłki przyświecają też inne cele. I tak jest tym razem.

Benefis sportowy zaplanowany na maj 2016 r. stał się okazją do zwrócenia uwagi na innych: dzieci z gdańskiego Hospicjum im. Księdza E. Dutkiewicza i podopiecznych gdańskiej Fundacji Pomorze Dzieciom. Dla nich podwórkowe zabawy z piłką czy kariera piłkarska często pozostają wyłącznie w sferze marzeń.

Piłkarzom wystarczą piłka i boisko. Dzieci walczące z chorobą potrzebują znacznie więcej: stałej profesjonalnej opieki oraz dostępu do sprzętu medycznego i najlepszych metod leczenia. A także wiary w to, że zdrowieją, lub choćby w to, że kolejny dzień będzie dobry.

Nieustanny trening, tak ważny na boisku, dotyczy również małych podopiecznych fundacji i hospicjum. Każdy z nas może im pomóc w codziennym treningu życia – jako sponsor lub uczestnik organizowanego meczu. To najlepsze, co możemy im dać, a zarazem źródło wyjątkowej satysfakcji.

Precyzyjny strzał w okienko!

Dzięki hojnemu wsparciu sponsorów wydarzenia dochód z biletów na mecz zostanie w całości przekazany Hospicjum im. Księdza E. Dutkiewicza i Fundacji Pomorze Dzieciom.

Każdy sponsor i każdy, kto zdecyduje się przybyć na mecz – nie tylko fan piłki nożnej – dołoży od siebie małą cegiełkę. A cegiełka do cegiełki to dla fundacji i hospicjum niemałe środki finansowe, które ogromnie ułatwią dalsze funkcjonowanie i niesienie pomocy potrzebującym dzieciom.

tutaj kupisz bilety na mecz

Bilety będą także dostępne w kasach przed meczem Lechii z Legią Warszawa [pawilon 2 punkt depozytowy].

{joomplucat:376 limit=9|columns=3}

Zobacz całą galerię zdjęć

lechia.net

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora