W sobotę 11 kwietnia mecz 27. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Lechia zagra na PGE Arenie z Legią Warszawa (początek o godz. 15.30). Przed tym spotkaniem rozmawialiśmy z Gersonem.

 

Gerson: - Legia jest najlepszą drużyną w Polsce, jest też liderem. Na pewno przyjadą do nas nastawieni ofensywnie, będą chcieli atakować i nie zostawią nam wiele miejsca na boisku. Jesteśmy jednak przygotowani na ten mecz. Dla mnie osobiście lepiej jest grać przeciwko Legii, niż przeciw zespołom, które przyjeżdżają tutaj tylko się bronić.

 

 

Kluczowa w sobotę możę okazać się obecność w składzie Jakuba Wawrzyniaka.

- Oczywiście. To reprezentant kraju. Ma duże doświadczenie i mam nadzieję, że zagra. Potrzebujemy go. Potrzebujemy każdego na ten mecz.

 

Historia spotkań z Legią

 

Pod nieobecność Wawrzyniaka Lechia straciła w Krakowie trzy bramki, a wcześniej tylko jedną.

- Nie zagraliśmy z Cracovią dobrego meczu. Po zdobyciu gola na 2-2 mogliśmy powalczyć o wygraną, ale szybko straciliśmy trzecią bramkę. Każdy popełnia błędy. Czasami zdarza się gorszy dzień, gorszy mecz. To jest futbol.

 

Gerson liczy również na wsparcie kibiców.

- Bardzo ich potrzebujemy. Stadion jest ogromny i mam nadzieję, że w sobotę się zapełni kibicami. Tym bardziej, że pogoda się poprawiła.

Obserwuj autora na Twitterze