lechia

"Jestem załamany postawą swoich chłopców" - powiedział po przegranym 0:1 meczu z Chemikiem Police trener Lechii - Tomasz Unton.

Mariusz Szmit (trener Chemika): - Ten zespół naprawdę zasługuje, żeby grać w III lidze. Dzisiaj pokazali charakter, wyszli na "mecz o życie" i powalczyli na całym boisku. Dzisiaj piłkarze z rezerw przeszli obok meczu. Myśleli, że przyjedzie "śmieszny zespół z Polic" i wygrają na stojąco. Cały czas walczymy o utrzymanie, bo wpadliśmy w dołek psychiczny. Myślę, że po tym meczu z Lechią chłopcy podbudują się psychicznie. Dzisiaj pokazaliśmy, że mimo że wiele osób w Policach nas skreśliło, uznało że już spadliśmy to pokazaliśmy charakter i to, że będziemy walczyć do końca. Dzisiaj ten mecz daje nam dużo to myślenia, że potrafimy, że możemy grać z tymi zespołami z III ligi.

Tomasz Unton (trener Lechii II): Dla mnie to miało mało wspólnego z piłką nożna. Mecz się odbył. Drużyna z Polic pokazała, że im zależało, pokazali zaangażowanie. Jestem załamany postawą swoich chłopców, którzy mają być nadzieją grup młodzieżowych Lechii, a tego nie potwierdzili. Chłopaki nie wyciągnęli wniosków z pierwszej połowy, że przy takim wietrze trzeba wydłużyć granie, odsunąć się od naszej bramki. Nie mogę powiedzieć, że nie chcieli grać, że nie chcieli wygrać. Były sytuacje stykowe, przemawiały przez chłopaków emocje i prawie dochodziło do rękoczynów. Tylko chcieć to nie wszystko, jeszcze trzeba być inteligentnym i szukać rozwiązań oraz dostosować się do każdych warunków, tak jak dziś gdy graliśmy przy porywistym wietrze.

Źródło: własne / lechia.pl