Podczas sobotniego spotkania z Górnikiem Zabrze swój ligowy debiut w barwach Lechii Gdańsk zanotował Miłosz Szczepański. Pomocnik został trzysta dwudziestym dziewiątym (wcześniej mieliśmy błąd) graczem Lechii, który wystąpił chociaż przez minutę w Ekstraklasie.

Szczepański do Lechii trafił tego lata z Rakowa Częstochowa. Niestety początek jego pobytu w Gdańsku nie należał do najłatwiejszych z powodu kontuzji, z którą się zmagał. W sobotę przeciwko Górnikowi Zabrze trener Tomasz Kaczmarek dał Szczepańskiemu szansę debiutu. Dla Szczepańskiego był to pierwszy oficjalny występ od 8 marca 2020 roku. Pomocnik zmienił Egzona Kryeziu i spędził na boisku pięć minut. Tym samym stał się 329. zawodnikiem Lechii w najwyższej klasie rozgrywkowej.

23.10.2021 GDANSKPILKA NOZNA PKO EKSTRAKLASA SEZON 2021/2022MECZ LECHIA GDANSK - GORNIK ZABRZE N/Z MILOSZ SZCZEPANSKI , PRZEMYSLAW WISNIEWSKI , KRZYSZTOF KUBICAFOT. ANNA LANGOWSKA / LECHIA.NET

Liderem pod względem liczby występów w Ekstraklasie w biało-zielonej koszulce jest Roman Korynt, który wystąpił w 207 spotkaniach. Drugi jest Flavio Paixao, który ma na koncie 192 występy. Na trzecim miejscu plasuje się Czesław Nowicki z 189 rozegranymi meczami. Z aktualnie grających piłkarzy w Lechii w czołowej dziesiątce znajduje się jeszcze miejsce dla Dusana Kuciaka, który wystąpił w 145 meczach.

Warto też dodać, że spośród wszystkich zawodników mających na koncie występy w barwach Lechii w Ekstraklasie, aż dwudziestu dziewięciu wystąpiło zaledwie w jednym spotkaniu.

Miłoszowi gratulujemy debiutu i życzymy kolejnych minut!

źródło: własne