lechia

Sezon 2010/2011 już za nami. Czas więc dowiedzieć się kto, wg kibiców, był najjaśniejszym punktem Biało - Zielonych.

W naszej wydłużonej tym razem ankiecie wzięło udział ponad 1,6 tysiąca osób. Zdecydowana większość (1154 głosy) uznała, za najlepszego gracza Abdou Razacka Traore. Tym samym kibice Lechii uznali, że nie widzą składu bez reprezentanta Burkina Faso, który w minionym sezonie był najlepszym strzelcem Biało - Zielonych.

2 miejsce w naszej klasyfikacji przypadło Pawłowi Nowakowi. Nasz pomocnik zgromadził 144 głosy. Tak wysokie miejsce zapewniła graczowi końcówka sezonu kiedy to Nowak był motorem napędowym większości akcji Lechii.

Podium dopełnił Ivans Lukjanovs. Łotysz przyszedł do klubu jako supersnajper, a tymczasem goli nie zdobywa niemal w ogóle. Jednak i tak cieszy się uznaniem wśród fanów, bowiem imponuje szybkością, techniką, a po jego akcjach często koledzy z zespołu zdobywają bramki.

Miejsce numer 4 zajął Łukasz Surma. Kapitan gdańskiej Lechii w zasadzie od początku do końca sezonu grał równo. Do spółki z Pawłem Nowakiem potrafili w niejednym meczu zdominować środek boiska, co było kluczem do końcowego sukcesu.

Pozostałe miejsca zajęli odpowiednio: Vućko (46 głosów), Kapsa (17), Pietrowski (10), Andruskevicius (10), Bąk (9), Airapetian (8), Bajić (8), Buval (6). Ponadto 6 osób uznało, że ktoś inny był najlepszym piłkarzem Biało - Zielonych.

Źródło: własne