Biało-Zielone Ladies Gdańsk wygrywają VI turniej Mistrzostw Polski Rugby 7 Kobiet rozgrywany w Gdyni! Podopieczne Janusza Urbanowicza w finale pokonały Legię Warszawa 28:10.

W sobotę na Stadionie Narodowym Rugby w Gdyni odbyły się Mistrzostwa Polski Rugby 7 Kobiet i była to szósta edycja tego turnieju. Rywalkami Biało-Zielonych Ladies w grupie A Ekstraligi były Besties Rugby Kraków oraz Mazovia Mińsk Mazowiecki. W pierwszym meczu rozgrywanym o godzinie 13:20 Biało-Zielone pokonały Besties aż 69:0, a 40 minut później w drugim 67:0 Mazovię. W półfinale ograły zawodniczki Budowlanych Łódź i bez większych problemów awansowały do finału.

O trofeum podopieczne Janusza Urbanowicza o godzinie 16:40 miały powalczyć z Legią Warszawa, która w swojej grupie wygrała z Diablicami Ruda Śląska 31:0 oraz Budowlanych Łódź 31:7, a w meczu o awans do finału wygrała z Mazovią Mińsk Mazowiecki 27:0. Faworytkami finałowego meczu były Biało-Zielone Ladies i to się potwierdziło w 6. minucie, kiedy prowadziły 28:0, a spotkanie zakończyło się rezultatem 28:10 dla gdańszczanek.

Biało-Zielone Ladies Gdańsk wygrały szóste w historii Mistrzostwa Polski Rugby 7 Kobiet, a MVP całego turnieju została Anna Klichowska, która rozegrała znakomite zawody.