Turniej o Puchar Syrenki U-17: Polska 1-2 Rumunia

Reprezentacja Polski do lat 17 przegrała w finale XXX Pucharu Syrenki. Biało-Czerwoni ulegli 1:2 drużynie Rumunii. Całe spotkanie w zespole Biało-Czerwonych rozegrali piłkarze Lechii Gdańsk - Adam Chrzanowski i Tomasz Makowski.

W meczu rozegranym na stadionie w Ząbkach wszystkie bramki padły w drugiej minucie spotkania. Wynik otworzył w 58. minucie Robert Moldoveanu. Do remisu w 62. minucie doprowadził Bartosz Wiktoruk, wykorzystując rzut karny. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego w 80. minucie (piłkarze grali 2 x 40 minut) wygraną Rumunom zapewnił Liviu Gheorghe. Obaj piłkarze Lechii - Tomasz Makowski i Adam Chrzanowski - zagrali w całym spotkaniu. Chrzanowski został ukarany żółtą kartką.

5 września 2015, 16:00 - Ząbki (stadion Dolcanu)
Polska 1-2 Rumunia
Bartosz Wiktoruk '62 (k) - Robert Moldoveanu '58, Liviu Gheorghe '80

Polska: 12. Kamil Grabara - 16. Serafin Szota (76, 5. Mateusz Bondarenko), 14. Bartłomiej Gajda, 4. Adam Chrzanowski, 3. Tymoteusz Puchacz - 18. Riccardo Grym, 8. Sebastian Szymański, 6. Tomasz Makowski, 17. Jakub Moder (55, 9. Dawid Kurminowski), 7. Bartosz Wiktoruk - 10. David Kopacz.

Rumunia: 12. Daniel Vlad - 15. Denis Haruț, 5. Radu Boboc, 2. Constantin Dima, 16. Cristian Podină - 11. Claudiu Micovschi (73, 13. Liviu Gheorghe), 19. Robert Moldoveanu, 17. Daniel Chifu, 10. Alexandru Mățan (63, 4. Robert Neciu), 7. Vlad Dragomir - 9. Andrei Sîntean.

żółte kartki: Chrzanowski, Wiktoruk - Sîntean, Haruț.

sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Źródło: lechia.pl/90minut.pl/własne