Sławomir Peszko, wchodząc na boisko w 83. minucie przegranego 1:3 meczu eliminacji do Euro 2016 z Niemcami, stał się 14. piłkarzem Lechii, który zagrał w reprezentacji Polski.

 

Sytuacja jest dość nietypowa, gdyż Peszko do tej pory nie zdążył rozegrać w barwach Lechii ani jednego meczu, czy choćby odbyć treningu, ale od 31 sierpnia formalnie jest jej piłkarzem (przeniósł się z FC Koeln). Od razu po podpisaniu kontraktu wyjechał na zgrupowanie reprezentacji Polski i już jako piłkarz biało-zielonych zaliczył w piątek swój 33. mecz w reprezentacji. W 83. minucie zmienił Kamila Grosickiego.

Tym samym Peszko stał się 14. piłkarzem Lechii, który zagrał w biało-czerwonych barwach. Wcześniej tego zaszczytu dostąpili: Roman Korynt, Alfred Kokot, Robert Gronowski, Henryk Gronowski, Zdzisław Puszkarz, Mirosław Pękala, Marek Ługowski, Łukasz Trałka, Hubert Wołąkiewicz, Sebastian Małkowski, Jakub Wawrzyniak, Sebastian Mila oraz Ariel Borysiuk.

Trzej ostatni, tak jak Peszko, zagrali w reprezentacji za kadencji Adama Nawałki. Oprócz nich selekcjoner ten powoływał Rafała Janickiego oraz Grzegorza Wojtkowiaka, ale oni jako lechiści z orłem na piersi jeszcze w seniorskiej kadrze nie wystąpili.

 

źródło: trojmiasto.sport.pl/własne