Selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka zdecydował o dodatkowych powołaniach na towarzyski mecz z Litwą, który zostanie rozegrany 6 czerwca w Gdańsku.

Jednym z tych zawodników jest młody pomocnik Lechii Gdańsk Paweł Dawidowicz.

Dawidowicz pierwotnie był powołany do reprezentacji młodzieżowej do lat 21. W poniedziałek selekcjoner kadry seniorów Adam Nawałka postanowił jednak powołać dodatkowo dwóch zawodników na mecz towarzyski z Litwą w Gdańsku 6 czerwca. Wybór padł właśnie na Pawła i Krzysztofa Mączyńskiego z chińskiego Guizhou Renhe.

Popularny „Hiena” w barwach Lechii rozegrał 34 mecze w ekstraklasie strzelając jedną bramkę. Dzięki dobrym występom w gdańskim zespole od 1 lipca przeniesie się do mistrza Portugalii – klubu Benfica Lizbona.

Ostatni raz zawodnik Biało-Zielonych wystąpił w seniorskiej kadrze narodowej w 2011 r. i był to Sebastian Małkowski. Rok wcześniej 3 występy zaliczył ówczesny stoper Lechii Hubert Wołąkiewicz.
W 2012 r. powołanie od Waldemara Fornalika na mecz towarzyski z Urugwajem dostał ówczesny zawodnik Lechii Piotr Brożek. On jednak całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Źródło: lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora