Lechia Gdańsk przegrała 1:2 (1:0) z Zagłębiem Lubin w meczu ostatniej kolejki Ekstraklasy. Przed spotkaniem kibice liczyli na europejskie puchary, a ostatecznie Biało - Zieloni wylądowali na 8. miejscu w tabeli.

Lechia zaczęła z wielkim animuszem. Od pierwszych minut naciskała gości i efekt przyszedł już na początku spotkania. Ivans Lukjanovs wpadł w pole karne z lewej strony, podał piłkę między dwoma obrońcami rywali do niepilnowanego Abdou Razacka Traore, a ten nie miał żadnych problemów z pokonaniem bramkarza rywali, zdobywając swojego 12. gola w tym sezonie.

Po tym golu wydawało się, że Lechia pójdzie za ciosem i szybko wybije z głowy nadzieje na korzystny rezultat przyjezdnym. Mimo sporej przewagi Biało - Zielonym nie udało się podwyższyć prowadzenia i na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 1:0. W tym samym czasie Ruch prowadził z Jagiellonią 1:0 co dawało Lechii przepustkę do Europy.

Po zmianie stron stało się coś czego nikt się nie spodziewał. Zagłębie przeprowadziło szybką akcję zakończoną uderzeniem Woźniaka i było 1:1. W tym momencie miejsce Lechii w el. do Ligi Europejskiej zajął Lech Poznań. Ale tylko na chwilę bowiem niedługo po tym do gry wróciła Jagiellonia.

Lechia próbowała w dalszym ciągu strzelić bramkę. Jednak jej akcje bez problemu rozbijali goście, którzy w 84. minucie zadali kolejny cios. Bramkę zdobył Łukasz Hanzel i sen o Europie prysł...

Podsumowując to co się stało można powiedzieć, że Lechia Gdańsk została obdarta z marzeń o pucharach podobnie jak "obdarty" z ubrań został Luiz Carlos Deleu...

Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 1:2 (1:0)
Bramki: Abou Razack Traore (6) - Arkadiusz Woźniak (46), Łukasz Hanzel (84)
Żółte kartki: Krzysztof Bąk, Abdou Traore (Lechia).
Sędzia: Mirosław Górecki (Katowice).
Widzów: 9239.

Lechia Gdańsk: Paweł Kapsa - Deleu, Krzysztof Bąk, Luka Vućko, Vytautas Andriuskevicius - Łukasz Surma, Marcin Pietrowski (74. Aleksandr Sazankow), Paweł Nowak (84. Kamil Poźniak) - Abdou Traore, Bedi Buval (66. Levon Airapetian), Ivans Lukjanovs.

Zagłębie Lubin: Aleksander Ptak - Bartosz Rymaniak, Csaba Horvath, Fernando Dinis, Sergio Reina - Szymon Pawłowski (89. Dawid Abwo), Łukasz Hanzel, Adrian Rakowski, Dawid Plizga, Kamil Wilczek (75. Mouhamadou Traore) - Arkadiusz Woźniak.

Źródło: własne / fot. Michał Sawicz / sport.onet.pl