W półfinałowym meczu rewanżowym zespół Biało-Zielonych prowadzony przez trenera Krzysztofa Wilka pokonał bydgoskiego Zawiszę 6:2. W pierwszym meczu Lechia w Bydgoszczy wygrała 3:0. Tym samym młodzi gdańszczanie awansowali do turnieju finałowego, w którym o medale będą rywalizowały 4 najlepsze drużyny z Polski. Odbędzie się on w terminie 5-9 lipca w Krasnystawie.

Pierwsze minuty nie zapowiadały tak wysokiego zwycięstwa młodych lechistów. Ale już w 21 minucie można było powiedzieć, że jest po meczu. W ciągu 11 minut trzy bramki zdobył napastnik Biało-Zielonych Damian Kugiel i śmiało mógł zejść z boiska z powodu drobnego urazu. W 30 minucie bramkę z rzutu karnego Kacper Łazaj, a chwilę później piątą bramkę dla Lechii zdobył Sebastian Sypniewski. Zawiszę w pierwszej części meczu stać było tylko na jego trafienie, którego strzelcem był Jakub Łukowski. W przerwie trener Krzysztof Wilk zdecydował się na cztery zmiany, chcąc oszczędzić kilku zawodników. W drugiej połowie kolejnego swego gola zdobył Sypniewskie, który mógł jeszcze dwukrotnie pokonać bramkarza gości. Wynik spotkania na dwie minuty przed końcem meczu ustalił Maciej Tajs.
Spotkanie z trybun obserwowali trenerzy I zespołu Bogusław Kaczmarek i Krzysztof Brede. W Malborku nie zabrakło także trenera Tadeusza Małolepszego, który przed 8 laty wywalczył w mistrzostwach Polski złoty medal ze swoim zespołem. Z dumą podkreślał, że obecną drużynę Lechii prowadzą jego wychowankowie Krzysztof Wilk i Paweł Staruszkiewicz. Młodym lechistom gratulujemy i czekamy w przyszłym tygodniu na dobre informacje z Krasnegostawu, gdzie rywalami Biało-Zielonych będą: Lech Poznań, Zagłębie Lubin i Stomil Olsztyn.
Lechia Gdańsk – Zawisza Bydgoszcz 6:2 (5:1)
Bramki: 1:0 Kugiel (9), 2:0 Kugiel (17), 3:0 Kugiel (21), 4:0 Łazaj (30, k.), 5:0 Sypniewski (31), 5:1 Łukowski (35), 6:1 Sypniewski (48), 6:2 Tajs (78)
LECHIA: Jajkowski (50 Piotrowski) – Bielawski, Sidor (41 Wawrenty), Skibniewski, Malanowski – Dawidowicz, Czerwiński (41 Drozdowski), Frankowski (41 Bancer), Smuczyński – Łazaj (41 Gorczyca), Kugiel (25 Sypniewski).

Źródło: lechia.pl