W meczu 15. kolejki Ekstraklasy Lechia Gdańsk pokonała Ruch Chorzów 1:0 (0:0). Biało - Zieloni nie zdobyli bramki od 16 października, mimo to zainkasowali 3 punkty za sprawą samobójczego trafienia Piotra Stawarczyka.

Najważniejszy moment meczu miał miejsce już w 12. minucie. W pole karne wpadł Abdou Razack Traore, ładnie "nawinął" Łukasza Burligę i mocno wstrzelił przed bramkę gospodarzy. Tę wślizgiem chciał wybijać Piotr Stawarczyk, ale uczynił to tak nieporadnie, że pokonał Michala Peskovicia.

Po tej akcji delikatną przewagę osiągnął Ruch, ale w najlepszej sytuacji gości, zawiódł Arkadiusz Piech. Napastnik chorzowian w pewnym momencie znalazł się niemal sam przed Wojciechem Pawłowskim, ale zamiast podbiec kilka metrów, uderzył z dystansu. Golkiper Lechii miał problemy z odbiciem strzału, lecz ostatecznie wszystko skończyło się na strachu gospodarzy.

Podobnej, o ile nie lepszej, okazji w drugiej połowie nie wykorzystał natomiast Piotr Wiśniewski. Zawodnik Lechii miał przed sobą już tylko Peskovicia - mógł mijać lub strzelać w dowolny róg. Zdecydował się na uderzenie między nogami Słowaka. Ten jednak zamortyzował tę próbę, a sprzed bramki piłkę wybił antybohater pierwszej połowy - Piotr Stawarczyk.

Goście mieli jeszcze jedną doskonałą sytuację, by doprowadzić do remisu. W 80. minucie obrońcom urwał się Maciej Jankowski, ale z ostrego kąta trafił wprost w dobrze interweniującego Pawłowskiego.

Pierwszy mecz na PGE Arenie pod wodzą nowego trenera i od razu 3 punkty. Czy to dzieło przypadku? Tego dowiemy się już niedługo, po meczach z Polonią i Jagiellonią. A tymczasem prezentujemy zdjęcie oprawy Ultras Lechia!

Lechia Gdańsk - Ruch 1:0 (1:0)
Bramka: Piotr Stawarczyk (12-sam.)
Żółte kartki: Piotr Wiśniewski, Abdou Traore - Igor Lewczuk, Rafał Grodzicki, Łukasz Burliga
Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)
Widzów 12 500

Lechia Gdańsk: Wojciech Pawłowski - Rafał Janicki, Sergejs Kożans, Luka Vucko, Vytautas Andriuskevicius - Deleu (87. Paweł Nowak), Łukasz Surma, Marcin Pietrowski, Abdou Traore, Piotr Wiśniewski (81. Lewon Hajrapetjan) - Tomasz Dawidowski (54. Josip Tadic).

Ruch Chorzów: Michal Peskovic - Igor Lewczuk, Rafał Grodzicki, Piotr Stawarczyk, Łukasz Burliga - Marek Zieńczuk, Marcin Malinowski, Paweł Lisowski, Łukasz Janoszka (59. Wojciech Grzyb) - Paweł Abbott (63. Maciej Jankowski), Arkadiusz Piech.

Źródło: własne / fot. Mati / sport.onet.pl