W 3. kolejce rozgrywek o mistrzostwo III ligi, rezerwy Lechii ulegli w Tczewie miejscowemu Gryfowi 1:3 (0:1). Honorowe trafienie dla Biało-Zielonych zanotował Krzysztof Brede.

Biało - Zieloni stanęli dzisiaj przed szansą, na to aby otwierać tabelę przed 4. kolejką ligową. Niestety nie wykorzystali jej. Nieszczęście podopiecznych Tomasza Untona zaczęło się w 31. minucie. Wojciech Pawłowski sfaulował w polu karnym napastnika Gryfa, sędzia podyktował dla gospodarzy rzut karny i usunął bramkarza Lechii z boiska. Szkoleniowiec Biało-Zielonych, reagując na sytuację, zdjął z boiska Łukasza Kacprzyckiego i w jego miejsca wszedł rezerwowy golkiper – Bartłomiej Barczak. Nie zdołał jednak obronić strzału Melera z rzutu karnego.

Mimo gry w osłabieniu, Lechiści dotrzymywali kroku rywalom i w 63. minucie doprowadzili do wyrównania. Do dośrodkowanej z rzutu rożnego piłki doszedł Krzysztof Brede i strzałem głową pokonał bramkarza Gryfa.
W ostatnim kwadransie tczewianie rozstrzygnęli losy spotkania na swoją korzyść, mimo że swoje okazje do strzelenia gola mieli gdańszczanie. – Mamy ogromny niedosyt po tym meczu. Mieliśmy bowiem sporo sytuacji i to spotkanie było do wygrania. Mimo iż przez godzinę graliśmy w osłabieniu, nie ustępowaliśmy rywalom, ale zmarnowaliśmy zbyt wiele dobrych okazji, żeby myśleć o korzystnym wyniku – podsumował Maciej Kozak, trener bramkarzy Lechii.
Po trzeciej kolejce Biało-Zieloni zajmują w tabeli III ligi ósme miejsce z dorobkiem 4 punktów.

Gryf 2009 Tczew – Lechia II Gdańsk 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Meler (32-karny), 1:1 Brede (63), 2:1 Borys (75), 3:1 Tutkowski (88). Czerwona kartka: Pawłowski (Lechia, 31 – za faul).

Lechia: Pawłowski – Kądziela, Brede, Iwanowski, Rąbczyk (80 Czychowski), Brzeski, Kostrzewa, Korzępa (58 Szamp), Kacprzycki (32 Barczak), Łuczak (58 Duda), Pruchnik.