Pod koniec lutego, w jednym ze sklepów w Gdańsku, pojawiła się wódka dedykowana dla Kibiców Lechii. Wieść o tym szybko rozeszła się pocztą pantoflową. Ludzie pytają, szukają. My postanowiliśmy porozmawiać z producentem, by odpowiedzieć na część interesujących Was rzeczy. Szczegóły poniżej.  

Lechia.net: Dlaczego wybrali Państwo Lechię?
Łukasz Engelhardt (Prezes Zarządu Farkas Group Sp z o.o.): Projekt wódki Klubowej jest skierowany do wszystkich Klubów piłkarskich. Lechia Gdańsk jako jedna z pierwszych zareagowała entuzjastycznie i przystąpiła do projektu, co bardzo nas cieszy, gdyż jest to Klub z bogatą tradycją i wieloma zagorzałymi kibicami.

Jak Państwa produkt zasili kasę klubu?
Część dochodu ze sprzedaży trafia do Klubu. Rozliczamy się z Klubem z każdej sprzedanej butelki.

Jak realnie ocenia Pan chęć wsparcia kibiców dla klubu przez zakup produktu?
Myślę, że każdy kibic chce wspierać swój Klub. Mam nadzieję, że produkt będzie cieszył się dużym zainteresowaniem, przez co i większe wsparcie finansowe uzyska Klub. Były już projekty związane z piwem i napojami energetycznymi, natomiast naszą wódkę można nie tylko wstawić do swojego barku, ale myślę, że również świetnie sprawdzi się jako prezent np. dla przysłowiowego szwagra, który również kibicuje Lechii.

20210309wodka2

Czy będzie specjalny smak kojarzący się z regionem?
Na chwilę obecną mamy w ofercie trzy wersje smakowe: czystą wódkę, wódkę smakową Offside czyli przepalankę oraz Lemon&honey czyli likier cytrynowy z miodem. Być może w przyszłości pojawi się coś bardziej regionalnego.

Skąd pomysł na nazwę i logo na butelce?
„Gadżety” dla kibiców przybierają różną formą od szalików, koszulek po breloczki i kubki na napojach energetycznych, piwie kończąc. Pomyśleliśmy, że fajnie byłoby mieć butelkę czegoś mocniejszego z logiem Klubu. Tym bardziej że podobne rozwiązania z powodzeniem istnieją w innych krajach Europy np. Anglii czy Niemczech. Ostatnio na Twitterze nawet widziałem zdjęcie jednego z fanów Lechii, na którym stały razem butelki Lechii i Liverpoolu.
Co do nazwy to pomysł nasunął się sam, skoro ma to być wódka dla fanów Klubów piłkarskich to KLUBOWA. 

Czy planują Państwo nawiązanie współpracy z innymi klubami z Pomorza?
Jak już wspomniałem, projekt jest skierowany do wszystkich klubów piłkarskich od Ekstraklasy po najniższe ligi, o chęci dołączenia do projektu decydują Kluby. Kilka klubów prowadzi z nami w tej chwili rozmowy o przyłączeniu do projektu.

Czy będą smakowe?
Nawet już są! W ofercie mamy wódkę smakową Offside – przepalankę, która jest produkowana na bazie karmelizowanego cukru z dodatkiem aromatu wanilii, a także likier Lemon&honey czyli cytrynówka z prawdziwym miodem. Są skierowane przede wszystkim do kobiet i cieszą się naprawdę dużym powodzeniem.

20210309wodka4

Czy planujecie wprowadzić inne pojemności?
Nie planujemy innych pojemności butelek niż 0,7 litra, takie też lepiej sprawdzają się jako upominki czy prezenty.

Gdzie produkt będzie dostępny?
Produkt jest już dostępny w sieci sklepów AlkoSpot we wszystkich wersjach smakowych.
Między 11 a 13 marca wódka Klubowa będzie też dostępna w sieci sklepów monopolowych Alko Outlet. Pracujemy nad poszerzeniem sieci sprzedaży.

Czy będzie możliwość zakupu przez internet, czy tylko stacjonarnie?
Sami nie prowadzimy, póki co, sprzedaży detalicznej, ale widziałem, że wyżej wymienione sklepy prowadzą również sprzedaż przez internet.

Jakie kluby poza Lechią posiadają swoją wódkę?
W obecnej chwili poza Lechią do projektu przystąpiły: Sandecja Nowy Sącz, GKS Jastrzębie oraz RKS Radomiak Radom. Prowadzimy rozmowy również z innymi klubami z Ekstraklasy i I ligi, a także kilkoma klubami z niższych klas rozgrywkowych.

https://www.facebook.com/klubowa.wodka/posts/492055948848599

Jaki jest odbiór produktu przez konsumentów?
Bardzo dobry, często spotykam się z pozytywnymi komentarzami, co bardzo nas cieszy. Bardzo zależało nam, by oprócz atrakcyjnej butelki kibice otrzymali alkohol najwyższej jakości. Naprawdę warto spróbować wszystkich smaków.
Ostatnio coraz częściej otrzymujemy wiadomości z pytaniem gdzie jest dostępna wódka i w jakiej cenie.
To naprawdę miłe uczucie gdy ktoś wrzuca zdjęcie swojej zakupionej butelki z jakimś pozytywnym komentarzem, ma się wtedy poczucie, że to co robimy ma jednak sens.

No i najważniejsze, w jakiej cenie będzie ona dostępna?
Sugerowana cena w sklepie monopolowym to 89,99 zł/szt. z czego część dochodu przeznaczamy na Klub.

******************************************

Jeżeli macie więcej pytań, piszcie w komentarzach.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora