Dziennikarze trojmiasto.sport.pl informują, że Lechia Gdańsk ma najdłuższą serię meczów bez porażki spośród drużyn występujących w T-Mobile Ekstraklasie.

Po fazie zasadniczej poprzedniego sezonu Lechia Gdańsk spisywana była na straty. Mówiono, że awans do grupy mistrzowskiej był jedynie przypadkiem. Od tego czasu biało-zieloni pokazują jednak, że trzeba się z nimi liczyć.

Polacy znani są z narzekania, więc nie dziwią nikogo komentarze dotyczące "nowej Lechii", które każą przekuć napompowany balon i zamieść pod dywan wizję piłkarskiej potęgi w Gdańsku. Zmiany organizacyjne, właścicielskie, na stanowisku trenera i wymiana niemal całego zespołu - to ma właśnie miejsce w Lechii. Nieprzekonująca gra w ostatnich trzech meczach ligowych spotęgowała niepochlebne opinie o gdańskim zespole, jednak ostatecznie o jego sukcesie decydują wyniki i pozycja w tabeli, a ta w Lechii jest najlepsza w historii. Przypomnijmy tylko, że Lechia, zdobywając w pierwszych trzech kolejkach nowego sezonu siedem punktów, zalicza najlepszy start sezonu od momentu powrotu do ekstraklasy.

To nie koniec sukcesów biało-zielonych. Gdański zespół kontynuuje serię meczów bez porażki. Lechia ostatni raz przegrała 3 maja w meczu z Legią Warszawa na PGE Arenie (0:1). Od tego momentu w ośmiu kolejnych meczach gdańszczanie zawsze kończyli spotkanie z przynajmniej jednym punktem.

W pięciu ostatnich spotkaniach sezonu 2013/2014 Lechia wygrała 2:0 z Pogonią w Szczecinie, 2:1 z Lechem Poznań w Gdańsku oraz 2:0 na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. W dwóch pozostałych meczach biało-zieloni remisowali z Zawiszą 0:0 oraz z Wisłą Kraków 2:2. W obecnym sezonie dwukrotnie zwyciężyli - na własnym stadionie z Podbeskidziem Bielsko-Biała (1:0) oraz na wyjeździe z Piastem Gliwice (3:1), a także zremisowali 2:2 z Jagiellonią w Białymstoku.

Jak na tle Lechii prezentują się pozostałe drużyny T-Mobile Ekstraklasy (więcej niż dwa mecze bez porażki):

8 meczów bez porażki - Lechia Gdańsk (pięć zwycięstw, trzy remisy)
6* - GKS Bełchatów (pięć zwycięstw, remis)
5 - Wisła Kraków (dwa zwycięstwa, trzy remisy)
5 - Jagiellonia Białystok (dwa zwycięstwa, trzy remisy)
4 - Pogoń Szczecin (dwa zwycięstwa, dwa remisy)
3 - Górnik Zabrze (wygrana, dwa remisy)
3 - Górnik Łęczna (wygrana, dwa remisy)
* - doliczone również mecze z rozgrywek I ligi

Źródło: trojmiasto.sport.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora