Katowicki Sport informuje, że Lechia Gdańsk jest zainteresowana Kamilem Wilczkiem.

Jesienią wydawało się, że zagraniczny wyjazd Kamil Wilczka jest nieunikniony. Obecnie nie można wykluczyć, że w nowym sezonie napastnik Piasta nadal będzie grał w ekstraklasie. Zainteresowana wyraża Lechia.

Lechia w nowym sezonie potrzebuje napastników, bo z końcem czerwca wygasają wypożyczenia Antonio Čolaka z 1. FC Nürnberg i Kevina Friesenbichlera z Benfiki Lizbona. Chorwat w obecnych rozgrywkach zdobył 9 bramek, a Austriak 4. Ich dalsza przyszłość w Gdańsku nie jest pewna, gdyż wiele będzie zależało do klubów, z których trafili do zespołu biało-zielonych. Lechia rozgląda się za ewentualnymi wzmocnieniami. Jak się okazuje, nie tylko za granicą.

Wilczek, który być może zostanie królem strzelców ekstraklasy, byłby dla gdańszczan ciekawą i co istotne, nie tak drogą opcją. Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że 27-letni napastnik marzy wyłącznie o zachodnim klubie. Niedawno piłkarz zaczął zmieniać pogląd, co do kierunku wyjazdu. 100 – Tyle tysięcy euro wynosiła kwota odstępnego jaką w kontrakcie miał zapisaną Kamil Wilczek. 30.06.2015 roku będzie jednak wolnym piłkarzem.

Źródło: katowickisport.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora