Łotysz Ivans Lukjanovs znalazł się na celowniku Radosława Mroczkowskiego.

Trener Widzewa oglądał zawodnika podczas sparingowego meczu z reprezentacją Polski. Jak wiadomo zarząd Lechii nie przedłuży wygasającego 30 czerwca kontraktu i Lukjanovs z tym dniem stanie się wolnym zawodnikiem, co oznacza że działacze Widzewa mogliby go pozyskać za darmo.

Warto też dodać, iż popularny Wania, 3 czerwca czyli nadal w barwach Lechii rozegrał swój kolejny mecz w kadrze Łotwy.

Reprezentacja Łotwy wygrała po rzutach karnych 6-5 z Finlandią w finale towarzyskiego turnieju Baltic Cup, który został zorganizowany w Estonii. Po 90 minutach gry był wynik 1-1 (0-0). W kadrze Łotwy wystąpili znani z polskich boisk Oļegs Laizāns (ŁKS), Ivans Lukjanovs (Lechia Gdańsk) i Aleksejs Višņakovs (Cracovia).

3 czerwca 2012, 12:30 - Võru
Finlandia 1-1 k. 5-6 Łotwa
Toni Kolehmainen 52 - Edgars Gauračs 54

Laizāns rozegrał całe spotkanie, Lukjanovsa w 72. minucie zmienił Vladimirs Kamešs, a Višņakovsa w 77. minucie zastąpił Artūrs Zjuzins.