lechia

Będziemy chcieli, żeby liga przełożyła nasze pierwsze mecze w ekstraklasie z Lechią i Lechem – mówi Ireneusz Król dla Fakt.pl

Wielkie zamieszanie w Nowotworze Katowice! Część piłkarzy wyjechała na obóz do Kamienia koło Rybnika, ale zamiast trenować siedzi w hotelowych pokojach. Tymczasem szef klubu Ireneusz Król na dzień dobry zapowiada, że chce przełożyć pierwsze spotkania w ekstraklasie!

Apeluję o cztery tygodnie spokoju. Teraz musimy wszystko spokojnie poukładać. Co do rozgrywek, to będziemy chcieli, żeby liga przełożyła nasze pierwsze mecze w ekstraklasie z Lechią i Lechem – mówi Ireneusz Król.

Sytuacja jest niesamowicie napięta, bo prawdziwi fani Gieksy zapowiedzieli, że nie zostawią tak całej sprawy. Apelują do prezydenta Katowic Piotra Uszoka, żeby ten zdecydował się przejąć klub i żeby ich GKS w nowym sezonie grał dalej w I lidze. W środę pół tysiąca osób zablokowało możliwość wyjścia zawodników na trening. Kibice już zapowiadają też, nie dopuszczą do rozegrania meczu sparingowego pomiędzy Nowotworem Katowice i Podbeskidziem Bielsko-Biała, który planowany jest na sobotę w Dankowicach.

Jak widać na tym całym zamieszaniu może również ucierpieć Lechia. Klub jak wiadomo liczy na sprzedaż karnetów i biletów a te będą schodziły jeżeli rywale będą atrakcyjni.

Źródło: wp.pl / fakt.pl