Reprezentacja Australii U-23 wygrała po rzutach karnych z Egiptem 2:1 (1:1 w regulaminowym czasie gry) i awansowała do finału Mistrzostw Federacji Azji Zachodniej. 45 minut na boisku spędził Louis D’Arrigo i był kapitanem zespołu.

W poprzednim spotkaniu drużyna Australii do lat 23 w środę podejmowała rówieśników z Iraku. Podopieczni Tony’ego Vidmara wygrali 2:1, a jedną z bramek zdobył właśnie Louis D’Arrigo.

Półfinałowe starcie Mistrzostw Federacji Azji Zachodniej z Egiptem zawodnik Lechii Gdańsk rozpoczął z opaską kapitańską. Po pierwszym kwadransie Australijczycy wyszli na prowadzenie za sprawą Garanga Kuola. W 22. minucie samobójcze trafienie zanotował Jake Hollmann i do przerwy było 1:1. Po pierwszych 45 minutach Louis D’Arrigo został zmieniony.

W drugiej połowie kibice nie ujrzeli żadnych bramek i do wyłonienia finalisty potrzebny był konkurs rzutów karnych. Pierwsze dwie serie jedenastek nie przyniosły gola, udało się to za trzecim razem. Chwilę później Kangury cieszyły się z awansu, kiedy Ahmed Eid przestrzelił nad bramką.

O trofeum Mistrzostw Federacji Azji Zachodniej Louis D’Arrigo i spółka powalczą z zespołem Korei Południowej. Mecz finałowy odbędzie się 26 marca o godzinie 21:00, a transmitować będzie kanał West Asian Football Federation na Youtube.