Kilka dni temu Lechia Gdańsk potwierdziła pozyskanie nowego bramkarza Szymona Weiraucha.

Szymon Weirauch urodził się w 2004 roku w Wałbrzychu. Swoją przygodę z piłką rozpoczął w kadrach juniorskich swojego macierzystego klubu Górnika Wałbrzych.  W sezonie 2015/16 trafił do Zagłębia Lubin, gdzie systematycznie w zespołach młodzieżowych piął się do góry trafiając wreszcie do pierwszego zespołu. W zeszłym sezonie Weirauch swój debiut w seniorskiej drużynie zaliczył w inauguracyjnym meczu Ekstraklasy z Ruchem Chorzów. W swoim debiutanckim sezonie w pierwszym zespole Zagłębia zaliczył 9 występów (8 meczów w Ekstraklasie i 1 w Pucharze Polski). 

Rok 2024 nie jest szczególnie udany dla młodego bramkarza. Weirauch nie rozegrał żadnego meczu w pierwszej drużynie Zagłębia oraz nie zawsze udawało mu się znaleźć w kadrze meczowej. Młody goalkeeper notował występy w rezerwach Zagłębia.

Lechia podpisała z Weirauchem pięcioletnią umowę. - Szymon to młody i utalentowany bramkarz dysponujący dobrymi warunkami fizycznymi. Od początku wraz z zarządem klubu budujemy kadrę w oparciu o naszą filozofię pozyskiwania młodych zawodników i stwarzania im warunków do rozwoju. Lechia to dobre miejsce do rozwinięcia skrzydeł i wierzymy, że dzięki sumiennej pracy uda się to Szymonowi - mówił dyrektor sportowy, Jakub Chodorowski.

źródło: własne

O AUTORZE
Author: Michał Wiszniewski
Ostatnio napisane przez autora