Za nami połowa sezonu 2022/23, nietypowo ponieważ w przerwie zimowej rozgrywane są mistrzostwa świata w Katarze. Na półmetku sezonu zostało rozegranych jak dotąd 305 meczów. Jedno zaległe spotkanie pomiędzy Miedzią Legnica a Lechem Poznań zostanie rozegrane 01.02.2023 roku o 20:30. Przypominamy, że od sezonu 2021/22 w lidze występuje 18 zespołów w systemie „każdy z każdym” (2 mecze z daną drużyną: u siebie i na wyjeździe) a do I ligi spadną 3 zespoły. Przedstawiamy wam podsumowanie rundy jesiennej.

Po 34 kolejkach:
· Na miejscu lidera znajduje się Raków Częstochowa który posiada 41 punktów.
· Na drugiej pozycji znajduje się Legia Warszawa z 32 punktami.
· Podium zamyka Widzew Łódź, z dorobkiem 29 punktów
· Lechia Gdańsk posiadająca 17 punktów uklasyfikowała się na miejscu 14
· Natomiast w grupie spadkowej znajdują się Piast Gliwice, Korona Kielce oraz Miedź Legnica z odpowiednio 16, 13, 12 punktami.

Europejskie Puchary:

· W pierwszej rundzie wygraliśmy dwukrotnie z Akademija Pandev (2:1, 4:1)
· W drugiej rudzie zremisowaliśmy oraz przegraliśmy z Rapidem Wiedeń (0:0, 4:1)

Jak wyglądają szczegóły biało-zielonych?

· Rozegraliśmy 17 spotkania (5 wygranych, 2 remisy, 10 porażek).
· Zdobyliśmy 17 punktów.
· Strzeliliśmy 18 goli (1.06 goli na mecz): (6) Flávio Paixão , (4) Łukasz Zwoliński , (3) Maciej Gajos , (2) Michał Nalepa (1) Mario Maloca, Jarosław Kubicki, (jedna bramka samobójcza)
· Straciliśmy 30 goli (średnio 1.76 na mecz)
· Zdobyliśmy 11 asyst: (2) Flávio Paixão ,Ilkay Durmus (1) Michał Nalepa, Jarosław Kubicki, Conrado Buchanelli Holz, Bassekou Diabate, Jakub Kałuziński, Rafał Pietrzak, Kristers Tobers
· Zostaliśmy ukarani 74 żółtymi kartkami: Najwięcej (6) Michał Nalepa, (5) David Stec, (4) Joeri De Kamps
· Otrzymaliśmy jedną bezpośrednią czerwoną kartkę (1) Michał Nalepa,
· Najczęstsze wyniki jakie padały w meczach biało-zielonych: 2:1 - 5 razy , 0:3 - 3 razy , 0:1 - 2 razy , 3:0 - 1 raz , 2:3 - 1 raz , 4:1 - 1 raz , 0:0 - 1 raz , 2:2 - 1 raz , 1:0 - 1 raz , 1:3 - 1 raz

Podsumowując zmagania biało-zielonych w Pucharze Polski:

· W 1/16 finału trafiliśmy na Radunię Stężyca, biało-zieloni wygrali ten mecz 4:1
· W 1/8 finału napotkaliśmy na Legie Warszawa, której Lechia uległa w serii rzutów karnych (2:4)