Jak podaje Jan Mazurek z portalu Weszło na liście życzeń Lechii Gdańsk znalazł się David Widlarz z młodzieżowej drużyny Bayeru Leverkusen. Kontrakt 19-latka z mistrzami Niemiec wygasa 1 lipca 2024 roku.

David Widlarz urodził się 3 marca 2005 roku i rozpoczął swoją karierę w DJK Arminia Eilendorf, w której występował do 2020 roku. Następnie reprezentował barwy Alemmannii Aachen i Fortuny Düsseldorf, a z tego drugiego zespołu w lipcu 2022 roku przeniósł się do akademii Bayeru Leverkusen. Ponadto prawoskrzydłowy, który jest obunożny, zagrał sześć razy w reprezentacji Polski do lat 18, a w zespole U-19 wystąpił raz.

W sezonie 2023/24 David Widlarz w drużynie Bayeru do lat 19 we wszystkich rozgrywkach w 27 meczach zdobył 10 bramek oraz zanotował 4 asysty i był najlepszym strzelcem zespołu. Łącznie dla Aptekarzy zagrał w 50 meczach, w których 16 razy trafił do siatki i sześciokrotnie asystował. Bardzo dobra postawa 19-latka nie umknęła uwadze Xabiego Alonso, który zapraszał go na treningi pierwszej drużyny. Jednak konkurencja w zespole obecnego mistrza Niemiec jest bardzo duża i Widlarz będzie miał problemy z grą. Poza konkurencją jest jeszcze inny powód, a mianowicie braki techniczne.

- W Bayerze zdiagnozowano zaś, że Widlarz ma braki techniczne, które na tym poziomie są nie do przeskoczenia. Słyszymy za to, że Polak jest szybki i dobrze przygotowany motorycznie. Podczas sprintów wyciąga prędkość 34-35 km/h, co w Ekstraklasie sytuowałoby go w czołówce najszybciej biegających - czytamy. 

Kontrakt Davida Widlarza wygasa 1 lipca 2024 roku i odejdzie on na zasadzie wolnego transferu. 19-latkiem zainteresowana jest Lechia Gdańsk, a także Jagiellonia Białystok, Legia Warszawa, Raków Częstochowa i Śląsk Wrocław. Poza drużynami z Ekstraklasy byłym młodzieżowym reprezentantem Polski interesują się kluby zagraniczne, mianowicie belgijskie KAS Eupen oraz szwedzki Norrkoping IF, a także według niemieckich mediów ma zapytanie z Włoch,

źródło: Weszło