Mało brakowało, aby pechowy remis z Zagłębiem Lubin dał Lechii awans na pierwsze miejsce w tabeli. Aby tak się stało, Piast Gliwice i Jagiellonia Białystok nie mogły wygrać swoich meczów. Niestety, tylko jedno z tych spotkań potoczyło się po naszej myśli.

Po zremisowaniu wygranego meczu wciąż trudno jest się pozbierać. Wczoraj jeden punkt oznaczał, ze „Biało-Zieloni” z drugiego miejsca w tabeli wspięli się na jej szczyt. Szkoda, że potrwało to tylko 24 godziny. Na wyprzedzenie drużyny Stokowca szanse miały dziś 2 drużyny: Piast Gliwice, który grał na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław oraz Jagiellonia, która pojechała do Zabrza.

Na przyjaciół z Wrocławia mogliśmy liczyć. Śląsk wygrał z Piastem aż 4:1, dzięki czemu Lechia nie ustąpiła miejsca w tabeli gliwiczanom. Nie tak szczęśliwie potoczyły się jednak wydarzenia w Zabrzu. Chociaż do przerwy wszystko układało się dobrze, gdyż Górnik prowadził z Jagą przed zmianą stron, gospodarze, podobnie jak wczoraj Lechia, nie wyszli na drugą połowę. Piłkarze z Białegostoku wbili swoim rywalom aż 3 gole i zdobyli swój 19. punkt. Tym samym wyprzedzili Lechię w tabeli ligowej i to oni mogą chwalić się pozycją lidera.

Za tydzień kolejna batalia o ważne punkty! Drużyna Lechii pojedzie w piątek do Płocka na spotkanie z Wisłą. Najbliższe emocje czekają nas jednak o wiele szybciej. Już we wtorkowy wieczór (20:30) „Biało-Zieloni” zagrają w Krakowie mecz z Wisłą w ramach Pucharu Polski.

Oceny za mecz z Zagłębiem Lubin (w skali 1-10):