Radni Gminy Pruszcz Gdański jednogłośnie za przystąpienie do prac nad zmianą miejscowego planu przestrzennego. To pierwszy krok do tego, żeby w przyszłości mógł powstać ośrodek szkoleniowy Lechii w Bystrej.

Po 12 latach wraca temat ośrodka szkoleniowego w Bystrej.  W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie przedstawicieli klubu z radnymi i wójt gminy Pruszcz Gdański Magdaleną Kołodziejczyk, podczas którego Paweł Żelem i Agnieszka Sycewska przedstawili wstępne założenia ośrodka. 

Z kolei w środę odbyły się posiedzenia komisji rolnictwa i budżetu, na których radni pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały o przystąpieniu do zmiany miejscowego planu.

Na dzisiejszej sesji rada gminy Pruszcz Gdański jednogłośnie przyjęła uchwałę, która początkuje proces zmiany miejscowego planu. Docelowo plan ma zmienić przeznaczenie gruntów w Bystrej z rolnych na tereny sportu i rekreacji, a tym samym umożliwić budowę ośrodka szkoleniowego z 7 naturalnymi boiskami, w tym z podgrzewaną płytą, boiskiem z syntetyczną nawierzchnią, obiektami usługowymi, kliniką medycyny sportowej oraz bursą dla młodych piłkarzy. Cały kompleks miałby zajmować powierzchnię ok. 11ha.

E0E6ADB2 9DD9 4F24 A388 E46C1BBEA1EE

Ośrodek w Bystrej to także szansa dla lokalnych  ośrodków sportu. 

- Jako Wiceprezes Gminnego Towarzystwa Sportowego dostrzegam w planowanej inwestycji w Bystrej możliwość nawiązania ścisłej, przyszłej współpracy pomiędzy naszym klubem a Akademią lechii Gdańsk. Liczę, że dzięki obecności Lechii na terenie naszej gminy uda się wypracować w przyszłości wspólny program szkolenia dla młodzieży z terenu naszej gminy - mówi radny gminy Pruszcz Gdański Karol Kardasiński.  

Uchwała o przystąpieniu do zmiany miejscowego planu to dopiero początek, bo przed wójtem długotrwały i czasochłonny proces przygotowania zmiany miejscowego planu. Ten może potrwać od kilkunastu miesięcy do nawet 2/3 lat. Po jego opracowaniu rada gminy będzie musiała uchwalić  zmieniony plan dla Bystrej. Gdy tak się stanie, plan będzie stanowił podstawę do opracowania dokumentacji projektowej ośrodka, a następnie jego budowy.

uchwała 2

O dalszych losach projektu ośrodka będziemy informować na bieżąco.