lechia

Polska reprezentacja wraca z mistrzostw Europy do lat 17 z brązowym medalem. W kadrze Biało-Czerwonych był zawodnik Lechii Gdańsk Damian Kugiel.

W walce o finał Polska uległa reprezentacji Niemiec 0:1. Jedyną bramkę meczu zdobył Leon Goretzka w 34 minucie. Najlepszą okazję do wyrównanie Polacy mieli w 70 minucie, kiedy to po uderzeniu z rzutu wolnego Karola Linettiego piłka uderzyła w poprzeczkę. Damian całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

W drugim półfinale Holandia pokonała Gruzję 2:0. Finał 16 maja.

Polska wraz z Gruzją została sklasyfikowana na trzecim miejscu. To pierwszy od 2001 roku medal juniorski rangi mistrzostw Europy, który zdobył zawodnik Biało-Zielonych. 11 lat temu złoto z mistrzostw Europy do lat 19 przywieźli lechiści Sebastian Mila i Karol Piątek.

Wielkie gratulacje dla Damiana oraz całej reprezentacji!

Źródło: lechia.pl / własne